Fotorelacje

Światowy Dzień Krwiodawcy w Sandomierzu

Światowy Dzień Krwiodawcy w Sandomierzu

Gratulacje i podziękowania dla honorowych dawców krwi, akcja promocyjna, profilaktyka zdrowotna oraz „Marsz dla zdrowia i życia” – tak Sandomierzanie obchodzili dziś Światowy Dzień Krwiodawcy.

Obchody rozpoczęły się od wizyty burmistrza Marka Bronkowskiego w sandomierskim punkcie krwiodawstwa, gdzie wręczył gratulacje i drobne upominki dla oddających w tym dniu krew. Na Rynku Starego Miasta, tuz obok Ratusza zorganizowano akcję promocyjną. W specjalnie przygotowanym miejscu uczestnicy mogli bezpłatnie zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienia tętniczego. Rozdawane były ulotki zachęcające do oddawania krwi, a kierownik OT RCKiK w Sandomierzu, Wiesława Zych udzielała informacji o tym kto może zostać krwiodawcą oraz jakie warunki powinien spełnić. Sandomierskie Amazonki zachęcały kobiety do profilaktyki samobadania piersi.

O godz. 11.00 przez Starówkę przeszedł „Marsz dla zdrowia i życia”. Burmistrz miasta przywitał wszystkich zebranych i jeszcze raz podziękował  krwiodawcom za dar życia jakim jest oddana przez nich krew. Podkreślił ogromną rolę honorowych krwiodawców dla ratowania zdrowia, a niekiedy i życia zachęcając przy tym młodzież do oddawania cząsteczki siebie innym.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, apteki „Nova”, Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Jednostce Wojskowej nr 3533 w Sandomierzu, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Domu Pomocy Społecznej, I Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu, Świętokrzyskiego Klubu Amazonek filia w Sandomierzu oraz Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który patronował akcji mającej na celu promocję honorowego krwiodawstwa wśród lokalnej społeczności.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019