sport

Świetna gra sandomierskich siatkarek

Tym razem sandomierski zespół zaprezentował się przed własną publicznością- po raz pierwszy po reaktywacji zespołu. Przeciwnikiem MUKS 5 Sandomierz była drużyna SPS Construction Kielce- triumfator zeszłorocznej edycji Pucharu.

Pierwszy set padł łupem naszego zespołu. Atomowe zagrywki Małgorzaty Gruszki i skuteczne ataki w wykonaniu Patrycji Jandy oraz Magdaleny Jareckiej, super obrona w wykonaniu Karoliny Piróg i Natalii Sykuckiej oraz bardzo dobre rozegranie Joanny Kubisztal spowodowały, że pierwszy set był krótki i pod całkowitą kontrolą naszego zespołu. Wygrany 25:14.

Drugi set miał podobny przebieg i zakończył się wynikiem 25:17.

Set trzeci był bardzo wyrównany. Zawodniczki z Kielc poprawiły przyjęcie oraz były skuteczniejsze w ataku, co spowodowało, że to zespół z Kielc wygrał trzecią partię.

Czwarty set od początku partii był bardzo wyrównany, żaden zespół nie zdołał osiągnąć większej przewagi niż 2 punkty. Dopiero od remisu 19:19 nasz zespół przyspieszył na ataku i końcówka czwartego seta należała do naszego zespołu. Set zakończył się wynikiem 25:21, a cały mecz 3:1 dla zespołu z Sandomierza.

Zawody sędziował Piotr Ogonowski.

Nasz zespół wystąpił w składzie Joanna Kubisztal- kapitan zespołu, Natalia Sykucka, Patrycja Janda, Magdalena Jarecka, Małgorzata Gruszka, Katarzyna Polit, Karolina Piróg, Renata Warzocha. Zespół uzupełniały juniorki: Aleksandra Sulik, Paula Pietruszka, Katarzyna Głowacka, Joanna Osowska, Lucyna Stąpór, Monika Łączny.

Kierownik drużyny: Zdzisław Bielecki

Trener: Maciej Stefański

Nasz zespół jest już w finale Pucharu Świętokrzyskiej Siatkówki CUP Kobiet 2016. Czekamy na naszego rywala. Mecz pomiędzy GLKS Fałków – UKS Victoria Włoszczowa wyłoni kolejnego przeciwnika, a wynik tego spotkania zadecyduje o tym, gdzie zostanie ono rozegrane – powiedział Maciej Stefański, Trener zespołu.