W Sandomierzu

Szkoła otwarta dla sześciolatka

Szkoła otwarta dla sześciolatka

Sandomierzanie urodzeni w 2010r. mają szansę wybrać się z rodzicami na nietypową lekcję.

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu zapraszają wszystkich sześciolatków na zajęcia adaptacyjno- integracyjne w „Bajkowej Szkole”.

Głównym celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci ze środowiskiem szkolnym oraz przygotowanie ich do radzenia sobie z problemami związanymi ze zmianą otoczenia. Nauka pracy w zespole oraz nawiązywanie nowych kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami wpisują się w ideę programu.

– „Bajkowa Szkoła” jest skierowana do dzieci, które w przyszłym roku przyjdą do szkoły. Stwarzamy możliwość adaptacji z nowym miejscem. Efekty naszych spotkań widać we wrześniu, bo często uczestnicy Bajkowej Szkoły wracają do nas. Dzieci, które przychodzą do pierwszej klasy czują się wtedy dużo pewniej i bezpieczniej, bo poznały wcześniej to miejsce. Przejście z przedszkola do szkoły jest trudnym etapem dla dziecka, ponieważ zmienia się jego dotychczasowe środowisko. Dlatego wcześniejsza adaptacja jest naprawdę ważna. Bajkowa Szkoła cieszy się dużym powodzeniem – powiedział Waldemar Gosek, dyrektor szkoły.

image description

To już piąta edycja „Bajkowej Szkoły”. W tym roku zaplanowano sześć tematycznych spotkań, podczas których nauczyciele realizują z sześcioletnimi gośćmi interesujący program plastyczno – edukacyjny. Aktywizują dzieci poprzez różnego formy pracy jak np. rysunek, gry, zabawy, zajęcia ruchowe, taniec oraz pomoce interaktywne. Zajęcia odbywają się zawsze w czwartek w godz. 16.30-17.30.

W tym roku szkolnym odbyły się już dwa spotkania. „Kraina bajek i baśni”- mała lekcja lokalnej historii, podczas której sześciolatki poznały legendy sandomierskie. Drugie zajęcia pod hasłem. „Komputer moim przyjacielem” pokazały maluchom, że komputer nie służy jedynie do zabawy, ale jest źródłem nauki i poznawania świata.

Najbliższe zajęcia odbędą się 24 listopada, motywem przewodnim będą wróżby andrzejkowe. Zajęcia poprowadzą Izabela Zawadzka, Bożena Nowacka, Anna Turbiarz, Kinga Kras i Katarzyna Drobiazg.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły :

http://www.sp1.xip.pl/jupgrade/index.php

lub pod nr tel. 15 832 26 31

Kinga Kędziora- Palińska

fot. SP 1 w Sandomierzu

911-essay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021