Fotorelacje

„Ta, co nie zginęła”

„Ta, co nie zginęła”

Zawichojska młodzież wykonała wczoraj spektakl okolicznościowy z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody 11 Listopada trwały w mieście dłużej niż zwykle.

Na deskach Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wśród publiczności byli m.in. burmistrz Andrzej Wzorek, sekretarz gminy Józef Paćkowski, przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Huk, dyrekcja szkół, nauczyciele, przedstawiciele różnych instytucji miejskich, rodziny aktorów, młodzież szkolna oraz inni mieszkańcy miasta.

-Próby do spektaklu trwały przez dwa tygodnie. Młodzież bardzo chętnie przygotowywała się do tej inscenizacji ale praca była naprawdę ciężka. Nie wszyscy aktorzy znali kontekst historyczny I wojny światowej. Zarówno przygotowania jak i sam występ był dla aktorów oraz ich rówieśników niezwykłą lekcją historii i prawdziwą lekcją patriotyzmu- powiedziała Elżbieta Jabłońska, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście.

Młodzież poprzez swój występ opowiedziała publiczności losy Ojczyzny podczas I wojny światowej. Przypomnieli sylwetki narodowych bohaterów i dowódców, m.in. Józefa Piłsudskiego. Spektakl poruszał trudne tematy, ból matek po stracie dzieci, cierpienie więźniów i strach Polaków o przyszłość swojego kraju. Wykonawcy zadbali o nastrojową oprawę muzyczną. Chórek wykonał pieśni patriotyczne. W repertuarze znalazły się utwory takie jak np. „Boże coś Polskę” czy ”Pieśń o wodzu miłym”. Zaira- jedna z najmłodszych aktorek szczególnie poruszyła serca widzów śpiewając „Rozkwitały pąki białych róż”. Spektakl zakończył się wielkimi brawami. Wyreżyserowały go : Danuta Kinal, Elżbieta Jabłońska i Monika Majewska- Bartos, nauczycielki z zawichojskich szkół.

Kinga Kędziora- Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018

Klimontów. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

tsa24.com6 września 2018

Święto młodego wina

tsa24.com20 listopada 2017

Festiwal Rzemiosł Dawnych w Piszczelach

tsa24.com13 września 2017