W powiecie

Targi pracy i edukacji w Sandomierzu

Targi pracy i edukacji w Sandomierzu

Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu zorganizował po raz piąty Targi pracy i edukacji w Sandomierzu pod hasłem „Aktywność Twoją szansą”. Wydarzenie jest skierowane nie tylko do osób bezrobotnych, ale również gimnazjalistów i licealistów, którzy nie są jeszcze zdecydowani w jakim kierunku chcą kontynuować swoją edukację.

Wśród kilkunastu wystawców znalazły się szkoły ponadgimnazjalne i policealne, zakłady doskonalenia zawodowego, prywatni przedsiębiorcy szukający pracowników jak np. Dwór Dwikozy czy Catering „Kasia”, ale również duże firmy jak np. NSG Group. Do wstąpienia w swoje szeregi zachęcali także przedstawiciele Ratownictwa Wodnego z Sandomierza, a nawet funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Osoby bezrobotne mogły skonsultować się z pośrednikami pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu, Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

-Dzisiejsze wydarzenie służy przede wszystkim szeroko pojętej aktywizacji nie tylko osób bezrobotnych ale również młodzieży. W jednym miejscu staramy się łączyć wszystkie instytucje, które działają na rynku pracy i zajmują się pogłębianiem kwalifikacji pracowników – powiedział Marian Łatkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu.

Jeden z lokalnych przedsiębiorców branży gastronomicznej poinformował nas, że o wydarzeniu dowiedział się przypadkiem i ubolewał, że nie został o tym wcześniej poinformowany, ponieważ poszukuje pracowników i chętnie wziąłby udział w targach. Zdaniem dyrekcji PUP w Sandomierzu, targi stały się w mieście wydarzeniem cyklicznym i każdy zainteresowany może znaleźć informacje na stronie internetowej urzędu oraz w środkach masowego przekazu, radiu czy gazetach.

Patronat nad wydarzeniem objął Starostwa Powiatu Sandomierskiego Stanisław Masternak. Targi odbywały się dziś w godz. 10.00 – 13.00 w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Patkowskiego w Sandomierzu.

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021