W powiecie

Targi pracy i edukacji w Sandomierzu

Targi pracy i edukacji w Sandomierzu

Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu zorganizował po raz piąty Targi pracy i edukacji w Sandomierzu pod hasłem „Aktywność Twoją szansą”. Wydarzenie jest skierowane nie tylko do osób bezrobotnych, ale również gimnazjalistów i licealistów, którzy nie są jeszcze zdecydowani w jakim kierunku chcą kontynuować swoją edukację.

Wśród kilkunastu wystawców znalazły się szkoły ponadgimnazjalne i policealne, zakłady doskonalenia zawodowego, prywatni przedsiębiorcy szukający pracowników jak np. Dwór Dwikozy czy Catering „Kasia”, ale również duże firmy jak np. NSG Group. Do wstąpienia w swoje szeregi zachęcali także przedstawiciele Ratownictwa Wodnego z Sandomierza, a nawet funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Osoby bezrobotne mogły skonsultować się z pośrednikami pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu, Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

-Dzisiejsze wydarzenie służy przede wszystkim szeroko pojętej aktywizacji nie tylko osób bezrobotnych ale również młodzieży. W jednym miejscu staramy się łączyć wszystkie instytucje, które działają na rynku pracy i zajmują się pogłębianiem kwalifikacji pracowników – powiedział Marian Łatkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sandomierzu.

Jeden z lokalnych przedsiębiorców branży gastronomicznej poinformował nas, że o wydarzeniu dowiedział się przypadkiem i ubolewał, że nie został o tym wcześniej poinformowany, ponieważ poszukuje pracowników i chętnie wziąłby udział w targach. Zdaniem dyrekcji PUP w Sandomierzu, targi stały się w mieście wydarzeniem cyklicznym i każdy zainteresowany może znaleźć informacje na stronie internetowej urzędu oraz w środkach masowego przekazu, radiu czy gazetach.

Patronat nad wydarzeniem objął Starostwa Powiatu Sandomierskiego Stanisław Masternak. Targi odbywały się dziś w godz. 10.00 – 13.00 w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Patkowskiego w Sandomierzu.

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021