kultura i rozrywka

ThCulture, Aberracja, Panta Koina oraz Żywica w Lapidarium

ThCulture, Aberracja, Panta Koina oraz Żywica w Lapidarium

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołów: ThCulture, Aberracja, Panta Koina oraz Żywica w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1) w dniu 4 października br. o godz. 18.30.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem w Lapidarium pod Ratuszem.

***

ThCulture

Zespół powstał 1 IX 1996 roku w Rzeszowie. Korzenie zespołu sięgają legendarnej kapeli SMAR SW. Uniwersalność muzyki zespołu wzięła się stąd, że każdy z członków miał za sobą pewne doświadczenia wyniesione z poprzednich grup i projektów. Pierwszy materiał został wydany w 2000 roku pod nazwą “Trance Human Culture”. Album cieszył się dużym zainteresowaniem w prasie i opinii sceny niezależnej. Z czasem zespół zyskał spore zainteresowanie wśród odbiorców, dla których ta nietuzinkowa przecież muzyka stała się ciekawa i warta zauważenia. Zespół grał koncerty i nagrywał kolejne albumy:

“Trance Noise Voice” (2002),
“Tea Age Culture” (2010),
“Old Sub Culture” (2015),
“Individual” (2018).

www.thculture.com/
www.youtube.com/watch?v=pqbAgmSDH2Q

Panta Koina

Panta Koina jest lubelskim zespołem, którego skład tworzą dobrzy znajomi. Początki działalności sięgają 2004 r. i związane są z miastem Parczew. Pod koniec 2005 r. nastąpiło czteroletnie zawieszenie działań twórczych. W obecnym składzie zespół występuje od 2010 r. Nazwa grupy pochodzi od polskiej XIX wiecznej, radykalnej organizacji studenckiej. Muzyka powstająca wspólnymi siłami i jest mieszanką różnych gatunków wywodzących się od rocka, które spajają przemyślane teksty (w tym poezja Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka, Krzysztofa Karaska czy Michaiła Lermontowa) oraz dosadny przekaz muzyczny.

Kapela, mimo intensywnej pracy nad nowymi kawałkami, wciąż koncertuje i wystąpiła już na wspólnych imprezach z takimi wyjadaczami polskiej sceny muzycznej jak Farben Lehre, T.Love, Jelonek, KSU, Analogs, TZN Xenna czy Kult. Dzięki wygranym na przeglądach rockowych udało się zarejestrować materiał, Ep-kę „Martwe miasta”, która to stanowi skrócony, koncepcyjny zapis twórczości zespołu. W 2011 roku zespół dostał się do półfinału Eliminacji na Przystanek Woodstock, natomiast w lipcu 2012 do finału Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Pod koniec lutego 2013 r. ukazała się pierwsza, wydana na koszt własny, długogrająca płyta zespołu „Pieśni ulic zniewolenia”, którą promuje teledysk do „Pytań” w reżyserii Krzysztofa Jakubowskiego z Vitelloni Films.

W październiku 2015 r. zespół wystąpił na Literackim Benefisie Ernesta Brylla w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Ten występ zainicjował powstanie akustycznych wersji kilku utworów zespołu i koncerty akustyczne w Służewskim Domu Kultury oraz Ośrodku Kultury „ARSUS” w Warszawie. Pod koniec października ukazał się drugi album „Naród nasz bardzo lubi kamienować” wydany również własnym sumptem, na którym oprócz kompozycji autorskich znajduje się cover Skaldów „Łagodne światło”, zarejestrowany dzięki współpracy z panem Andrzejem Zielińskim. Album promuje video do utworu „Zanim”. W maju 2018 roku zespół wystąpił na Festiwalu ZEW SIĘ BUDZI w Lesku. Obecnie trwają prace nad nowym albumem.

www.facebook.com/pantakoina/
www.youtube.com/watch?v=LRgZ52xl62g

Aberracja

Zespół powstał we wrześniu 2018 roku w Lipsku. Bardzo ciekawe połączenie muzyki elektro z klimatami punkowymi z mocnym przekazem tekstowym. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem debiutanckiego albumu dla wytwórni Lou&Rocked Boys.

www.facebook.com/Aberracja-electro-punk-335248420561485/

www.youtube.com/watch?v=JzJ67VG98bk

 

Żywica

W czerwcu 2016 roku, w niedalekim pobliżu bieszczadzkich pustkowi, nowy element na scenie muzycznej Rzeszowa przyszedł na świat niespodzianie, równie surowy i nieokrzesany jak pobliska natura. “Żywicą” się więc ochrzciwszy, twór ten, złożony z pięciu już leciwych protagonistów, dla których był to debiut pracy zespołowej, zaczął na bazie nieskrępowanej ekspresji powoli kształtować swoją naturę i brzmienie, w główniej mierzę opartej o osobiste inspiracje i gusta, rozciągające się miedzy biegunami szeroko rozumianej muzyki rockowej. Po osiągnięciu finalnej, okrojonej do trzech członków formy, “Żywicy” brzmienie ostatecznie ulokowało się w rejonach garażowego, surowego i ciężkiego koloru, o punk’owym charakterze i niepokojącej, dekadenckiej warstwie tekstowej, przywodząc poniekąd na myśl niesforne, niekontrolowane eksperymenty z hałaśliwym brzmieniem punk’a lat 80-tych. Ciężkie i szybkie gitarowe riffy, w towarzystwie gęstej perkusji i basu. Żywica zaprezentowała szerszej publiczności w grudniu 2016 r. podczas debiutanckiego występu w pubie Underground, zasłużonego dla alternatywnej sceny rzeszowskiej lokalu z tradycjami. Zespół miał również zaszczyt supportować legendarną formacje THCulture na koncertach w Rzeszowie i w Krakowie.

“Żywica” będąc wciąż w swojej fazie wzrostowej, poszerzając regularnie paletę utworów, pracuje nad swoim pierwszych wydawnictwem (EP), które pod szyldem “Narodziny”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021

Nowe atrakcje Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

tsa24.com20 lipca 2021