kultura i rozrywka

Tłum na otwarciu Galerii Optymizmu

Tłum na otwarciu Galerii Optymizmu

Na otwarcie Galerii Optymizmu – Projektu Autorskiego Anny Baran przyszło tak wiele osób, że wernisaż odbywał się również przed obiektem- na klatce schodowej. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy analogowej fotografii Patryka Goszczyńskiego pt. „Drzewa”.

Galeria Optymizmu to nowe miejsce na kulturalnej mapie Sandomierza, które mieści się pod adresem Rynek 2.

– Otwarcie Galerii Optymizmu to dla mnie szczególny moment. Cieszę się, że to wydarzenie jest połączone z wernisażem wystawy fotografii Patryka Goszczyńskiego, którego prace bardzo mnie ujmują i inspirują. Będę starała się regularnie organizować wystawy w Galerii, mimo, że nie ma tu zbyt wiele miejsca. Chcę aby Galeria Optymizmu dostarczała moim gościom wielu pozytywnych emocji poprzez różnego rodzaju sztukę – powiedziała Anna Baran, założycielka galerii.

Galeria Anny Baran to miejsce otwarte dla wszystkich artystów, którzy nigdy nie mieli okazji pokazać swoich prac. Obecnie można w niej zobaczyć i kupić biżuterię wykonaną ze skóry, srebra, tytanu i krzemienia pasiastego, autorstwa Roberta Szwajki oraz Andrzeja Wilka. Oczywiście na ekspozycji znajdują się również autorskie projekty właścicielki – Anny Baran, czyli świeczniki wykonane z drzewa jabłoni i krzemienia pasiastego oraz biżuteria.

Wystawę fotografii pt. „Drzewa” można oglądać w Galerii Optymizmu do końca kwietnia. To cykl prac w którym autor dzieli się z widzem nastrojem wywołanym przez naturę. Magia, mądrość przyrody przyprawiona szczyptą mroku to wizje uwiecznione w formie fotografii.

-Drzewa mają w sobie pewna tajemnicę i zarazem dobro oraz mądrość, drzewa to historia. Wielowątkowość tego obiektu bardzo do mnie przemawia, dlatego skupiłem moja uwagę wokół nich. Tematyka mojej wystawy świetnie łączy się z formami jakimi posługuje się Ania, jej świeczniki są wykonane z drzewa jabłoni – powiedział fotograf Patryk Goszczyński.

Więcej informacji o Galerii Optymizmu

Kinga Kędziora – Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wybrano dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com27 kwietnia 2021

Sukces tancerek FT PARADOX

tsa24.com26 kwietnia 2021

Konkurs fotograficzny pn. „Sandomierz – moja mała Ojczyzna”

tsa24.com26 kwietnia 2021