W Sandomierzu

To już pewne. W Sandomierzu będzie pobierana opłata klimatyczna

To już pewne. W Sandomierzu będzie pobierana opłata klimatyczna

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w ubiegłą środę radni podjęli decyzje o wprowadzeniu opłaty klimatycznej w Sandomierzu. Opłata będzie obowiązywać od przyszłego sezonu turystycznego. Każdy turysta, który zagości w mieście dłużej niż dobę będzie musiał zapłacić 2 zł za każdy kolejny dzień pobytu.

Opłata będzie pobierana przez właścicieli hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych w wysokości 2 zł od osoby, z czego 20% będzie zostawało u przedsiębiorców. Władze zapowiadają, że dochód z poboru opłaty klimatycznej zostanie przeznaczony na promocję miasta oraz rozwój turystyki.

-Pomysł wprowadzenia tej opłaty wyszedł z inicjatywy przedsiębiorców z branży hotelarskiej. Cała kwota uzyskana z tytułu poboru opłaty klimatycznej będzie wydana na cele promocyjne miasta np. na zwiększenie współpracy z serialem Ojciec Mateusz czy udział w targach turystycznych. Oczywiście wycieczki szkolne i osoby niepełnosprawne będą zwolnieni z tej opłaty – poinformowała Katarzyna Zioło, Asystent Burmistrza Sandomierza.

Na podstawie liczby turystów, którzy odwiedzili miasto w ubiegłym roku urzędnicy oszacowali, że opłata miejscowa może przynieść dochód w wysokości nawet 80 tys. zł. Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Bolewski uważa, że wprowadzenie tej opłaty przyniesie same korzyści dla miasta, a w przyszłości może wpłynąć na rozwój turystyki prozdrowotnej w Sandomierzu.

– Klimat i walory krajobrazowe pozwalają nam na pobór opłaty miejscowej. Miasto powinno korzystać ze swoich naturalnych walorów. To pierwszy krok w rozwoju turystyki prozdrowotnej w Sandomierzu, do którego konsekwentnie z radnymi i urzędnikami dążymy – powiedział Andrzej Bolewski.

Kinga Kędziora Palińskad.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021