W Sandomierzu

Truskawki opanowały Rynek

Truskawki opanowały Rynek

11 i 12 czerwca odbyła się kolejna edycja Dni Sandomierza, podczas których odbyło się wiele wydarzeń. Goście, którzy przyjechali na Truskawkową Niedzielę do Sandomierza mogli liczyć na różne atrakcje.

Turyści w sobotę od godzin przedpołudniowych mogli zwiedzić Sandomierski Szlak Winiarski, podczas Dnia Otwartych Winnic. Zwiedzający mieli do dyspozycji autobusy, które zabierały wczasowiczów do pięciu winnic znajdujących się na terenie powiatu sandomierskiego. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na Rynku Starego Miasta miała miejsce rekonstrukcja historyczna zorganizowana przez Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski. Tematyka pokazów skupiła się na upamiętnieniu wjazdu 14. Pułku Ułanów do Polski przez Śniatyń w dniu 15.06.1919 r. Podczas wydarzenia przybliżona została historia 14. Pułku Ułanów, a następnie odbył się piknik żołnierski na placu Jana Pawła II, któremu towarzyszyły ciekawe pokazy kawalerii.

afot-ura010

afot-ura031

Natomiast niedziela, 12 czerwca upłynęła pod znakiem truskawki. Tego dnia na Rynku Starego Miasta odbyła się Truskawkowa Niedziela. Nie zabrakło truskawkowego akcentu w postaci stoisk z owocami. Najmłodsi mogli skorzystać z urządzeń rekreacyjnych, rozstawionych tego dnia specjalnie dla nich. Również na sandomierskiej scenie od wczesnego popołudnia pojawiły się formacje taneczne Paradox, młodzi tancerze i sportowcy z Fabryki Ruchu oraz wokaliści z Sandomierskiego Studia Piosenki. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w animacjach i zabawach – Stacyjkowo, wśród atrakcji dominowało malowanie twarzy, motywem dominującym była oczywiście truskawka. Także sandomierskie restauracje włączyły się truskawkową akcję, przygotowując smakowite potrawy z truskawką w roli głównej.

fot-ura001

fot-ura006

fot-ura008

Podczas niedzielnego popołudnia odbył się cykl koncertów, jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Hamba Wenah wprowadzając publiczność w wakacyjne nastroje za przyczyną muzyki z różnych krańców świata. Jako kolejny na sandomierskiej scenie wystąpił Janusz Radek prezentując swoje najbardziej znane utwory, wśród których znalazły się między innymi „Serwus Madonna”, „Królowa Nocy”. Jako gwiazda Truskawkowej Niedzieli zaprezentowała się Ania Rusowicz z zespołem. Jej bogaty repertuar zapewnił zabawę uczestnikom święta truskawki do późnych godzin wieczornych. Ania Rusowicz zaśpiewała swoje największe przeboje w tym „Ślepa miłość” czy„Za daleko mieszkasz miły”- utwór pochodzący z płyty jej mamy – Ady Rusowicz.

fot-ura029

fot-ura041

Źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021

Bonum Publicum – XVII edycja nagrody im. Aleksandra Patkowskiego

tsa24.com11 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021