W Sandomierzu

Kiedy ruszy budowa na Placu 3 Maja?

Kiedy ruszy budowa na Placu 3 Maja?

Trwa procedura wyłonienia wykonawcy robót budowlanych na Placu 3 Maja. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty, niestety przedsiębiorcy znacznie przekroczyli kwotę środków, które zabezpieczono na  ten cel w budżecie miasta. Koszt inwestycji wstępnie oszacowano na 2 mln zł, przedsiębiorcy wycenili go na ponad 3 mln. Władze muszą podjąć decyzję o ogłoszeniu kolejnego przetargu lub o ewentualnym zabezpieczeniu większych środków na przedsięwzięcie. 

Na Placu  ma powstać plac zabaw, fontanna, skwer zieleni, zewnętrzna siłownia oraz pawilon handlowy. Inwestycja ma się  zakończyć nie później niż 20 listopada tego roku. Władze podzieliły zadanie na dwa etapy. Pierwszy to wykonanie placu, skweru, zamocowanie urządzeń do ćwiczeń oraz małej architektury. Drugi etap to budowa pawilonu handlowego.

– Po rozstrzygnięciu I etapu przystąpimy do realizacji drugiej części. Inwestycja nie zostanie przeprowadzona jednorazowo, ponieważ do końca miasto nie mogło dojść do porozumienia z kupcami, czy pawilon będzie budowany z budżetu miasta czy przez stowarzyszenie kupców. Handlarzom do końca zależało na budowie, jednak zrezygnowali z tego pomysłu. Ostatecznie to miasto wybuduje pawilon – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Budki handlujących zostały kilka miesięcy temu przeniesione na pobliski parking dla taksówek, aby oczyścić teren, na którym wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Plac 3 Maja zyska nie tylko nowy wygląd ale również charakter. W miejsce odstraszającego, blaszanego targowiska powstanie rekreacyjny park. W planach jest stworzenie placu zabaw dla dzieci, fontanny, skweru zieleni, zewnętrznej siłowni, a nawet miejsca na scenę plenerową . Aby ostatecznie pozbyć się blaszanych budek, miasto wybuduje obiekt handlowy dla kupców.

IMG_2256 (Kopiowanie)

IMG_2258 (Kopiowanie)

IMG_2261 (Kopiowanie)

IMG_2263 (Kopiowanie)

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Pijany z dożywotnim zakazem, uszkodził 5 zaparkowanych aut

tsa24.com28 kwietnia 2021

Manual dla branży-pierwszy projekt Strategii marki Sandomierza

tsa24.com28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

tsa24.com28 kwietnia 2021