W Sandomierzu

Kiedy ruszy budowa na Placu 3 Maja?

Kiedy ruszy budowa na Placu 3 Maja?

Trwa procedura wyłonienia wykonawcy robót budowlanych na Placu 3 Maja. Do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie oferty, niestety przedsiębiorcy znacznie przekroczyli kwotę środków, które zabezpieczono na  ten cel w budżecie miasta. Koszt inwestycji wstępnie oszacowano na 2 mln zł, przedsiębiorcy wycenili go na ponad 3 mln. Władze muszą podjąć decyzję o ogłoszeniu kolejnego przetargu lub o ewentualnym zabezpieczeniu większych środków na przedsięwzięcie. 

Na Placu  ma powstać plac zabaw, fontanna, skwer zieleni, zewnętrzna siłownia oraz pawilon handlowy. Inwestycja ma się  zakończyć nie później niż 20 listopada tego roku. Władze podzieliły zadanie na dwa etapy. Pierwszy to wykonanie placu, skweru, zamocowanie urządzeń do ćwiczeń oraz małej architektury. Drugi etap to budowa pawilonu handlowego.

– Po rozstrzygnięciu I etapu przystąpimy do realizacji drugiej części. Inwestycja nie zostanie przeprowadzona jednorazowo, ponieważ do końca miasto nie mogło dojść do porozumienia z kupcami, czy pawilon będzie budowany z budżetu miasta czy przez stowarzyszenie kupców. Handlarzom do końca zależało na budowie, jednak zrezygnowali z tego pomysłu. Ostatecznie to miasto wybuduje pawilon – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Budki handlujących zostały kilka miesięcy temu przeniesione na pobliski parking dla taksówek, aby oczyścić teren, na którym wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Plac 3 Maja zyska nie tylko nowy wygląd ale również charakter. W miejsce odstraszającego, blaszanego targowiska powstanie rekreacyjny park. W planach jest stworzenie placu zabaw dla dzieci, fontanny, skweru zieleni, zewnętrznej siłowni, a nawet miejsca na scenę plenerową . Aby ostatecznie pozbyć się blaszanych budek, miasto wybuduje obiekt handlowy dla kupców.

IMG_2256 (Kopiowanie)

IMG_2258 (Kopiowanie)

IMG_2261 (Kopiowanie)

IMG_2263 (Kopiowanie)

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021