W Sandomierzu

Trwa rekrutacja do przedszkola „Mali Odkrywcy”

Trwa rekrutacja do przedszkola „Mali Odkrywcy”

Integracja sensoryczna, codzienna opieka logopedy, muzykoterapia, bajkoterapia, dogoterapia, rytmika czy warsztaty matematyczno-doświadczalne to zaledwie część atrakcji jakie czeka na Twoje dziecko w Przedszkolu Niepublicznym „Mali Odkrywcy”. Placówka jest również otwarta na podopiecznych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

artsponsorowany-3-kopiowanie

Przedszkole Mali Odkrywcy powstało w Sandomierzu we wrześniu 2016r. Jest to jak do tej pory pierwsze w okolicy przedszkole, które ma tak szeroką ofertę edukacyjno-terapeutyczną.
W Sandomierzu nie dla wszystkich dzieci jest miejsce w placówkach publicznych. Nowe przedszkole wspaniale uzupełnia tę lukę. Dzieciom proponuje się szereg zajęć, m.in. Integrację sensoryczną, język angielski i zajęcia profilaktyczno-logopedyczne codziennie, gimnastyka korekcyjno-wyrównawcza, muzykoterapia, bajkoterapia, dogoterapia, rytmika, warsztaty matematyczno-doświadczalne.

Sekretem wspaniałej atmosfery i mnogości zajęć jest wykwalifikowana kadra zatrudniona w przedszkolu. Są to nie tylko osoby, które skończyły edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, ale także z uprawnieniami do prowadzenia zajęć z języka angielskiego, z logopedii, terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog, specjalista do pracy z dziećmi z autyzmem oraz zespołem Aspergera, a także psycholog.

artsponsorowany-5-kopiowanie

Dbamy o to, by grupy były kameralne, co przekłada się na indywidualne podejście do każdego dziecka, a także jest gwaranacją domowej i ciepłej atmosfery, tak ważnej dla każdego z nas. Przytulenie czy wzięcie dziecka na kolana jest czymś naturalnym i oczywistym. Nie przeszkadza to w wychowywaniu dzieci na mądrych, dobrych ludzi. Dzieci biorą z siebie przykład i pomagają sobie nawzajem w duchu metody Montessori.

W dobie wszechobecnej elektroniki maluchy często już jako małe bąble znają się na telefonie czy tablecie, ale nie potrafią trzymać kredki, czy wycinać. Bardzo ważne jest wdrażanie naszych pociech w te zajęcia poprzez terapię ręki. Ćwiczenia dłoni stanowią punkt wyjścia dla ćwiczeń sprawności grafomotorycznych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, co z kolei determinuje to jak dzieci będą sobie radziły w przyszłości w codziennych zajęciach w szkole.

artsponsorowany-20-kopiowanie

Terapia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne pozwala na poznanie własnego ciała i kontroli nad jego ruchami, co prowadzi do ukształtowania się własnej tożsamości: wyodrębnienia własnego „ja”.

Bajkoterapia pomaga dziecku w rozwijaniu jego inteligencji, porządkowaniu uczuć oraz znaleźć rozwiązanie problemów i trudności z jakimi się boryka.

Integracja Sensoryczna to zdolność dziecka do odbierania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. „Niewłaściwa” integracja sensoryczna może powodować również trudności z nauką różnych czynności, np. jazda na rowerze. Może mieć problemy z rysowaniem, a później w szkole z czytaniem i pisaniem. Pracujemy w przedszkolu nad tym, aby takich trudności nie było.

unnamed-2-kopiowanie

Z kolei nauczyciel wspomagający w szczególności zajmuje się i wspiera dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nie od dziś wiadomo, że terapia podjęta od najwcześniejszych lat daje największe efekty dla przyszłego funkcjonowania człowieka. Dlatego indywidualna praca z dziećmi, ciągła stymulacja i wspomaganie ich rozwoju jest kluczowym dla nich.
Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem, więc nie zaniedbajmy tego tak istotnego etapu rozwoju. Stymulowanie dziecka od najmłodszych lat jest zdecydowanie lepsze od zapobiegania jego późniejszym trudnościom.

unnamed-4-kopiowanie

Dla osób zainteresowanych naszą ofertą, zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Wojska Polskiego 19. Znajdujemy się w urokliwym miejscu, gdzie w pobliżu przedszkola jest duży plac zabaw i boisko, zaś bezpośrednio przy budynku – ogrodzony plac gdzie wychodzimy pobawić się na świeżym powietrzu. Dysponujemy dwiema przestronnymi, jasnymi salami oraz gabinetem do zajęć indywidualnych. Warto wspomnieć także o tym, że przedszkole ma długie godziny pracy od 6.30 do 17.30 i otwarte jest cały rok, również w miesiącach letnich i w ferie.

Rodzice dzieci z przedszkola jak i spoza niego, mogą u nas zorganizować urodziny swojej pociechy lub zostawić dziecko pod opieką przez całą dobę, także w weekendy. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla tych mam i ojców, którzy nie mają z kim zostawić dziecka pod opieką również w godzinach pracy przedszkola gdy mają coś do załatwienia, przy czym nie ma wtedy konieczności zapisania dziecka do naszego przedszkola.

unnamed-kopiowanie

Zapraszamy na naszą stronę www.mali-odkrywcy.edu.pl, na stronę facebookową i do kontaktu telefonicznego pod numerem 799924442. Rekrutacja na rok szkolny 2017/18 już trwa.

“Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu”
Robert Fulghum – filozof

Artykuł Sponsorowany

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021