Fotorelacje

Trzeci marsz Amazonek w Sandomierzu

Trzeci marsz Amazonek w Sandomierzu

W Marszu Pier[w]si wzięły udział Amazonki z całego województwa- członkinie Klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego, Sędziszowa, Sandomierza i Kielc. Celem było zwrócenie uwagi na problem profilaktyki raka piersi i potrzebę robienia badań mammograficznych.

Na sandomierskim rynku zgromadzili się mieszkańcy, władze miasta, przedstawiciele instytucji kulturalnych i sportowych, dyrektor sandomierskiego szpitala, i wielu turystów. Nie zabrakło także Księdza Tadeusza Pawłowskiego, który zawsze zapewnia wsparcie duchowe Klubowi Amazonek. Przybyły także delegacje ze szkół. Wszystko po to aby uświadomić kobiety jak ważna jest profilaktyka, i że rak to nie wyrok. Marsz rozpoczął się o godz. 12.00, poprowadził go Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury- Wojciech Dumin. Burmistrz Miasta Marek Bronkowski podziękował Filii Klubu w Sandomierzu za wieloletnią działalność i wsparcie jakim sandomierskie Amazonki darzą chore kobiety i ich rodziny. Prezes sandomierskiej fili Klubu Amazonek- Grażyna Rękas wspomniała o staraniach Amazonek o utworzenie filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Sandomierzu.

Burmistrz Marek Bronkowski powiedział: – Staramy się aby utworzyć w Sandomierzu oddział onkologiczny, pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom chorych mieszkańców, dla których byłaby to niesamowita pomoc. Maszerując chcemy zamanifestować, że jesteśmy razem i się wspieramy. Chcemy walczyć z tym co najgorsze.

Po wysłuchaniu przemówienia Alicji Korczak- Prezes Klubu wiodącego w Kielcach odsłuchano hymn Amazonek. Utwór Stanisława Żabińskiego, został uznany jako muzyczny symbol Amazonek. Burmistrz Miasta Sandomierza poprowadził zebrane Amazonki i gości do tańca. Wszyscy trzymali się za ręce i stworzyli koło, co symbolizowało wzajemne wsparcie i gotowość do walki.

Amazonki uczestniczyły w marszu trzymając w rękach słoneczniki oraz transparenty z hasłami jakich używają w swojej edukacji, na klatkach piersiowych umieściły naklejki z logo Klubu. Uczestnicy natomiast manifestowali swój udział w marszu poprzez przypięcie różowej wstążki, która symbolizuje walkę z rakiem piersi. Do trzeciego już Marszu Pier[w]si poprowadziła wszystkich Sandomierska Orkiestra Dęta.

W ramach Marszu Pier[w]si – 19-20 września wszystkie kobiety mogą zrobić darmowe badanie-mammografię w przychodni „Rodzina” przy ul. Armii Krajowej 3. Sandomierskie Amazonki zachęcają do profilaktyki i apelują aby “wziąć życie w swoje ręce”.

Kinga Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019