W Sandomierzu

„Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

„Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

Sandomierzanie mieszkający przy ul. II Pułku Piechoty Legionów oraz ul. Partyzantów apelują o pomoc. Chodzi o niebezpieczną drogę dojazdową do posesji: wystające studzienki kanalizacyjne oraz druty, zapadnięte płyty, brak oświetlenia i koszy na śmieci – to tylko nieliczne z problemów. Czy miasto o nas zapomniało? Wychodząc z domu zastanawiamy się jak iść żeby nie stracić zębów, czy to normalne? – pytają mieszkańcy.

– W zimie musimy dzwonić do miasta i prosić o odśnieżanie, nikt się nami nie interesuje. Idąc w niedzielę do kościoła zakładam kalosze i dopiero jak wyjdę na górę koło Rokitka zmieniam je na normalne buty. Wiosną i jesienią zanim mój syn dojdzie do szkoły jest cały w błocie. Jak można tak żyć? – skarży się właścicielka posesji przy ul. Partyzantów.

Zepsute zawieszenie w samochodzie, zniszczone rowery oraz ciągle zniszczone obuwie to codzienne problemy mieszkańców ulicy.

-Turyści się z nas śmieją, jest mi wstyd kiedy przyjmuję gości a oni pytają jak to możliwe, że Królewskie Miasto Sandomierz ma taką drogę. Przecież płacimy podatki i chcemy żyć w normalnych warunkach, a nie w miejscu gdzie diabeł mówi dobranoc – dodaje mieszkanka ul. II Pułku Legionów.

Po zgłoszeniu jakie dotarło do naszej redakcji, udaliśmy się do Urzędu Miasta. Inspektor Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego Piotr Cieszkowski pojechał na wskazany teren w celu rozpoznania sprawy. Przyznał rację mieszkańcom odnośnie problemów z oświetleniem, zaśmieceniem terenu oraz niebezpieczeństwem jakie stwarza wystająca studzienka oraz druty. Burmistrz Miasta Marek Bronkowski zapewnia, że od 12 września rozpoczną się prace na ul. II Pułku Legionów i ul. Partyzantów w celu usunięcia zagrożeń na drodze. Mieszkańcy mogą spodziewać się również koszy na śmieci.

– Zdajemy sobie sprawę, że po tych płytach nie jeździ się komfortowo i mamy to na uwadze. Priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego naprawy nawierzchni będą przeprowadzone w tym tygodniu. W październiku wyrównamy drogi i zabezpieczymy je, tak aby mogły służyć do wiosny. Do końca roku 2016 powstanie kompletny projekt odwodnienia, stworzenia kanalizacji burzowej oraz oświetlenia tej drogi. Po skompletowaniu dokumentacji technicznej wprowadzimy projekt do budżetu miasta na 2017 rok, będziemy dążyć do zmiany nawierzchni docelowej. Najpierw trzeba jednak odwodnić i poszerzyć tę drogę- Burmistrz Miasta Marek Bronkowski.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021