W Sandomierzu

“Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

“Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

Sandomierzanie mieszkający przy ul. II Pułku Piechoty Legionów oraz ul. Partyzantów apelują o pomoc. Chodzi o niebezpieczną drogę dojazdową do posesji: wystające studzienki kanalizacyjne oraz druty, zapadnięte płyty, brak oświetlenia i koszy na śmieci – to tylko nieliczne z problemów. Czy miasto o nas zapomniało? Wychodząc z domu zastanawiamy się jak iść żeby nie stracić zębów, czy to normalne? – pytają mieszkańcy.

– W zimie musimy dzwonić do miasta i prosić o odśnieżanie, nikt się nami nie interesuje. Idąc w niedzielę do kościoła zakładam kalosze i dopiero jak wyjdę na górę koło Rokitka zmieniam je na normalne buty. Wiosną i jesienią zanim mój syn dojdzie do szkoły jest cały w błocie. Jak można tak żyć? – skarży się właścicielka posesji przy ul. Partyzantów.

Zepsute zawieszenie w samochodzie, zniszczone rowery oraz ciągle zniszczone obuwie to codzienne problemy mieszkańców ulicy.

-Turyści się z nas śmieją, jest mi wstyd kiedy przyjmuję gości a oni pytają jak to możliwe, że Królewskie Miasto Sandomierz ma taką drogę. Przecież płacimy podatki i chcemy żyć w normalnych warunkach, a nie w miejscu gdzie diabeł mówi dobranoc – dodaje mieszkanka ul. II Pułku Legionów.

Po zgłoszeniu jakie dotarło do naszej redakcji, udaliśmy się do Urzędu Miasta. Inspektor Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego Piotr Cieszkowski pojechał na wskazany teren w celu rozpoznania sprawy. Przyznał rację mieszkańcom odnośnie problemów z oświetleniem, zaśmieceniem terenu oraz niebezpieczeństwem jakie stwarza wystająca studzienka oraz druty. Burmistrz Miasta Marek Bronkowski zapewnia, że od 12 września rozpoczną się prace na ul. II Pułku Legionów i ul. Partyzantów w celu usunięcia zagrożeń na drodze. Mieszkańcy mogą spodziewać się również koszy na śmieci.

– Zdajemy sobie sprawę, że po tych płytach nie jeździ się komfortowo i mamy to na uwadze. Priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego naprawy nawierzchni będą przeprowadzone w tym tygodniu. W październiku wyrównamy drogi i zabezpieczymy je, tak aby mogły służyć do wiosny. Do końca roku 2016 powstanie kompletny projekt odwodnienia, stworzenia kanalizacji burzowej oraz oświetlenia tej drogi. Po skompletowaniu dokumentacji technicznej wprowadzimy projekt do budżetu miasta na 2017 rok, będziemy dążyć do zmiany nawierzchni docelowej. Najpierw trzeba jednak odwodnić i poszerzyć tę drogę- Burmistrz Miasta Marek Bronkowski.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Podziękowania dla partnerów akcji Sandomierscy KREWni z Wyboru

tsa24.com9 czerwca 2021

Otwarcie “Sandomierskiego Saloniku”

tsa24.com9 czerwca 2021

Łąka przy ul. Słonecznej w Parku Piszczele

tsa24.com9 czerwca 2021

Rusza rozbudowa mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 czerwca 2021

Piknik „Klimontów dla Bartusia”

tsa24.com7 czerwca 2021

Mobilne Gminne Biuro Spisowe wyruszyło na ulice Sandomierza

tsa24.com4 czerwca 2021

Sukcesy sandomierskich akrobatek w Zblewie

tsa24.com2 czerwca 2021

Powitanie nowego dyrektora Muzeum w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2021

Mieszkanie chronione oddane do użytku po remoncie

tsa24.com1 czerwca 2021