W Sandomierzu

“Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

“Tutaj diabeł mówi dobranoc…” – A co na to władze?

Sandomierzanie mieszkający przy ul. II Pułku Piechoty Legionów oraz ul. Partyzantów apelują o pomoc. Chodzi o niebezpieczną drogę dojazdową do posesji: wystające studzienki kanalizacyjne oraz druty, zapadnięte płyty, brak oświetlenia i koszy na śmieci – to tylko nieliczne z problemów. Czy miasto o nas zapomniało? Wychodząc z domu zastanawiamy się jak iść żeby nie stracić zębów, czy to normalne? – pytają mieszkańcy.

– W zimie musimy dzwonić do miasta i prosić o odśnieżanie, nikt się nami nie interesuje. Idąc w niedzielę do kościoła zakładam kalosze i dopiero jak wyjdę na górę koło Rokitka zmieniam je na normalne buty. Wiosną i jesienią zanim mój syn dojdzie do szkoły jest cały w błocie. Jak można tak żyć? – skarży się właścicielka posesji przy ul. Partyzantów.

Zepsute zawieszenie w samochodzie, zniszczone rowery oraz ciągle zniszczone obuwie to codzienne problemy mieszkańców ulicy.

-Turyści się z nas śmieją, jest mi wstyd kiedy przyjmuję gości a oni pytają jak to możliwe, że Królewskie Miasto Sandomierz ma taką drogę. Przecież płacimy podatki i chcemy żyć w normalnych warunkach, a nie w miejscu gdzie diabeł mówi dobranoc – dodaje mieszkanka ul. II Pułku Legionów.

Po zgłoszeniu jakie dotarło do naszej redakcji, udaliśmy się do Urzędu Miasta. Inspektor Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego Piotr Cieszkowski pojechał na wskazany teren w celu rozpoznania sprawy. Przyznał rację mieszkańcom odnośnie problemów z oświetleniem, zaśmieceniem terenu oraz niebezpieczeństwem jakie stwarza wystająca studzienka oraz druty. Burmistrz Miasta Marek Bronkowski zapewnia, że od 12 września rozpoczną się prace na ul. II Pułku Legionów i ul. Partyzantów w celu usunięcia zagrożeń na drodze. Mieszkańcy mogą spodziewać się również koszy na śmieci.

– Zdajemy sobie sprawę, że po tych płytach nie jeździ się komfortowo i mamy to na uwadze. Priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego naprawy nawierzchni będą przeprowadzone w tym tygodniu. W październiku wyrównamy drogi i zabezpieczymy je, tak aby mogły służyć do wiosny. Do końca roku 2016 powstanie kompletny projekt odwodnienia, stworzenia kanalizacji burzowej oraz oświetlenia tej drogi. Po skompletowaniu dokumentacji technicznej wprowadzimy projekt do budżetu miasta na 2017 rok, będziemy dążyć do zmiany nawierzchni docelowej. Najpierw trzeba jednak odwodnić i poszerzyć tę drogę- Burmistrz Miasta Marek Bronkowski.

Kinga Kędziora

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021