W Sandomierzu

Tygodnik “specjalnej” troski?

Tygodnik “specjalnej” troski?

Do Burmistrza Sandomierza wpłynęło pismo od spółki wydającej “Tygodnik Nadwiślański”. Po przeczytaniu tego pisma trudno oprzeć się wrażeniu, że autor albo autorzy pisma mają sandomierskich radnych za idiotów. Chodzi o to, że jeżeli Rada Miejska nie da kolejnego dofinansowania, to “Tygodnik” na złość Radzie ogłosi upadłość.

Przypomnijmy, że do tej pory spółka wydająca “Tygodnik” już kilkakrotnie występowała o dofinansowanie i za każdym razem to dofinansowanie miało zażegnać finansowe problemy. Wyglądało to niemal humorystycznie. Oto pan prezes Wacław Pintal, nisko się kłaniając, przychodzi do radnych i prosi o dokapitalizowanie spółki, mówiąc, że wszystko jest na dobrej drodze i już tylko ciut, ciut trzeba, żeby było dobrze albo i jeszcze lepiej.

Czy uważa Radnych za idiotów?

Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że nie jest tak dobrze jak miało być, a nawet jest gorzej i żeby ratować “Tygodnik” trzeba wyłożyć jeszcze więcej pieniędzy, ale znowu padają deklaracje i zapewnienia, że tym razem to już na pewno spółka wyjdzie na prostą. I za parę miesięcy sytuacja się powtarza. Czyli jak powiada poeta, już był w ogródku, już witał się z gąską, a tu znowu nieprzychylne okoliczności i źli ludzie nie pozwalają wydobyć się z finansowych problemów.

Trzeba jednak zauważyć, że teraz pojawił się nowy akcent. Nie wiadomo czy ma to być groźba, szantaż, czy coś jeszcze. Nie wiadomo w związku z tym czy śmiać się, czy płakać, bo w piśmie napisano, że jak nie będzie kolejnego dokapitalizowania, to spółce grozi upadłość.

Wygląda na to, że to sandomierscy radni mają być odpowiedzialni za upadłość chyba że w swojej naiwności po raz kolejny sypną groszem. Ciekawi jesteśmy jak skończy się ta tragifarsa i kiedy Rada Miasta Sandomierza zdecyduje się raz i ostatecznie załatwić tę sprawę.

IMG_8176-Kopiowanie-1024x682

Grzegorz Poniedzielski

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021