W Sandomierzu

Tygodnik “specjalnej” troski?

Tygodnik “specjalnej” troski?

Do Burmistrza Sandomierza wpłynęło pismo od spółki wydającej “Tygodnik Nadwiślański”. Po przeczytaniu tego pisma trudno oprzeć się wrażeniu, że autor albo autorzy pisma mają sandomierskich radnych za idiotów. Chodzi o to, że jeżeli Rada Miejska nie da kolejnego dofinansowania, to “Tygodnik” na złość Radzie ogłosi upadłość.

Przypomnijmy, że do tej pory spółka wydająca “Tygodnik” już kilkakrotnie występowała o dofinansowanie i za każdym razem to dofinansowanie miało zażegnać finansowe problemy. Wyglądało to niemal humorystycznie. Oto pan prezes Wacław Pintal, nisko się kłaniając, przychodzi do radnych i prosi o dokapitalizowanie spółki, mówiąc, że wszystko jest na dobrej drodze i już tylko ciut, ciut trzeba, żeby było dobrze albo i jeszcze lepiej.

Czy uważa Radnych za idiotów?

Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że nie jest tak dobrze jak miało być, a nawet jest gorzej i żeby ratować “Tygodnik” trzeba wyłożyć jeszcze więcej pieniędzy, ale znowu padają deklaracje i zapewnienia, że tym razem to już na pewno spółka wyjdzie na prostą. I za parę miesięcy sytuacja się powtarza. Czyli jak powiada poeta, już był w ogródku, już witał się z gąską, a tu znowu nieprzychylne okoliczności i źli ludzie nie pozwalają wydobyć się z finansowych problemów.

Trzeba jednak zauważyć, że teraz pojawił się nowy akcent. Nie wiadomo czy ma to być groźba, szantaż, czy coś jeszcze. Nie wiadomo w związku z tym czy śmiać się, czy płakać, bo w piśmie napisano, że jak nie będzie kolejnego dokapitalizowania, to spółce grozi upadłość.

Wygląda na to, że to sandomierscy radni mają być odpowiedzialni za upadłość chyba że w swojej naiwności po raz kolejny sypną groszem. Ciekawi jesteśmy jak skończy się ta tragifarsa i kiedy Rada Miasta Sandomierza zdecyduje się raz i ostatecznie załatwić tę sprawę.

IMG_8176-Kopiowanie-1024x682

Grzegorz Poniedzielski

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021