W Sandomierzu

Tygodnik “specjalnej” troski?

Tygodnik “specjalnej” troski?

Do Burmistrza Sandomierza wpłynęło pismo od spółki wydającej “Tygodnik Nadwiślański”. Po przeczytaniu tego pisma trudno oprzeć się wrażeniu, że autor albo autorzy pisma mają sandomierskich radnych za idiotów. Chodzi o to, że jeżeli Rada Miejska nie da kolejnego dofinansowania, to “Tygodnik” na złość Radzie ogłosi upadłość.

Przypomnijmy, że do tej pory spółka wydająca “Tygodnik” już kilkakrotnie występowała o dofinansowanie i za każdym razem to dofinansowanie miało zażegnać finansowe problemy. Wyglądało to niemal humorystycznie. Oto pan prezes Wacław Pintal, nisko się kłaniając, przychodzi do radnych i prosi o dokapitalizowanie spółki, mówiąc, że wszystko jest na dobrej drodze i już tylko ciut, ciut trzeba, żeby było dobrze albo i jeszcze lepiej.

Czy uważa Radnych za idiotów?

Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że nie jest tak dobrze jak miało być, a nawet jest gorzej i żeby ratować “Tygodnik” trzeba wyłożyć jeszcze więcej pieniędzy, ale znowu padają deklaracje i zapewnienia, że tym razem to już na pewno spółka wyjdzie na prostą. I za parę miesięcy sytuacja się powtarza. Czyli jak powiada poeta, już był w ogródku, już witał się z gąską, a tu znowu nieprzychylne okoliczności i źli ludzie nie pozwalają wydobyć się z finansowych problemów.

Trzeba jednak zauważyć, że teraz pojawił się nowy akcent. Nie wiadomo czy ma to być groźba, szantaż, czy coś jeszcze. Nie wiadomo w związku z tym czy śmiać się, czy płakać, bo w piśmie napisano, że jak nie będzie kolejnego dokapitalizowania, to spółce grozi upadłość.

Wygląda na to, że to sandomierscy radni mają być odpowiedzialni za upadłość chyba że w swojej naiwności po raz kolejny sypną groszem. Ciekawi jesteśmy jak skończy się ta tragifarsa i kiedy Rada Miasta Sandomierza zdecyduje się raz i ostatecznie załatwić tę sprawę.

IMG_8176-Kopiowanie-1024x682

Grzegorz Poniedzielski

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021