Fotorelacje

Tysiące wiernych w Sandomierzu

Tysiące wiernych w Sandomierzu

Pielgrzymi z całego świata przyjechali na Diecezjalne Dni Młodzieży do Sandomierza. Był to czas przygotowania na ŚDM w Krakowie.

Dla pielgrzymów, którzy gościli w Sandomierzu przygotowano szereg atrakcji oraz wycieczek. Ukoronowaniem ich pobytu był Dzień Wspólnoty na sandomierskich Błoniach.

_S6A7450

Młodzież, która przyjechała do Sandomierza w sobotę, została powitana na Starym Rynku, następnie uczestnicy Dnia Wspólnoty przeszli na Błonia. Tam pielgrzymi wraz z wolontariuszami z sandomierskich parafii zatańczyli staropolskiego „chodzonego”, czyli Poloneza. Następnie nastąpiła część modlitewna spotkania. Mszy św. przewodniczył abp Marie Daniel Dadiet z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wraz z nim Eucharystię sprawowali biskupi przybyli z młodymi pielgrzymami do naszej diecezji, bp Jan Ozga z Kamerunu oraz bp Krzysztof Nitkiewicz i bp senior E. Frankowski. Młodym we wspólnej modlitwie towarzyszyli przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i samorządowych. Nie zabrakło przedstawicieli instytucji, które wspierają młodzież i pomogły zorganizować pobyt i gościnę młodych pielgrzymów z całego świta.

_S6A7494

Podczas Mszy św. młodzi z każdego kraju złożyli dary symbolizujące ich kraje oraz Księgę Pamiątkową, do której przez cały dzień mogli wpisywać duchowe inicjatywy uczynione z okazji Światowych Dni Młodzieży. Podczas Mszy św. młodzi zbierali także środki dla hospicjum św. o. Pio w Tarnobrzegu.

Na zakończenie wspólnej modlitwy bp Krzysztof Nitkiewicz podziękował biskupom i młodym z różnych stron świata za przybycie i piękne świadectwo ich pełnej radości wiary, a także tym wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie gościny dla pielgrzymów.

IMG_9551

Na scenie na Rynku Starego miasta odbył się koncert zespołu TGD, a wieczorem na Błoniach zaplanowano wspólne zabawy, pokaz Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Koncert Uwielbienia. Przy zachodzącym słońcu grupa młodych muzyków z całej diecezji tworząca grupę OreMuz rozpoczęła koncert podsumowujący Dzień Wspólnoty. Następnie przy Najświętszym Sakramencie młodzi modlili się o dar czystych serc, o który mówił w tym miejscu Jan Paweł II w 1999 r. podczas wizyty w Sandomierzu.

Diecezja Sandomierska / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019