kultura i rozrywka

Uczą się zasad ruchu drogowego na Magicznym Dywanie

Uczą się zasad ruchu drogowego na Magicznym Dywanie

Nauka w formie zabawy i gier na interaktywnej podłodze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu w nietuzinkowy sposób przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu jest pierwszą placówką w Polsce, która postawiła na kreatywny rozwój i wykorzystała do nauki o ruchu drogowym innowacyjną podłogę interaktywną Magiczny Dywan wraz z pakietem gier „Zasady Ruchu Drogowego”.

–Nowe technologie nie są nam obce i jesteśmy świadomi ich pozytywnego wpływu na rozwój najmłodszych. Zrobiliśmy to w trosce o jakość nauki dzieci uczących się w naszej placówce. Dokładamy wszelkich starań, żeby przygotować naszych uczniów do podejmowania mądrych decyzji na drogach. Taka jest rola placówki edukacyjnej, którą chcemy dobrze wypełniać i wierzymy, że inwestycja w Magiczny Dywan zwróci się w postaci bezpiecznych uczestników ruchu drogowego – skomentował Grzegorz Socha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu.

Nauka poprzez zabawę

Zestaw gier, w który zainwestowała szkoła, składa się z czterech quizów. W pierwszym z nich „Znaki drogowe” uczestnicy zabawy muszą wskazywać na odpowiednie znaki drogowe, w drugim „Karuzela pytań” losuje się pytanie, a następnie trzeba wskazać prawidłową odpowiedź, w trzecim „Ruch drogowy” odgrywa się mecz piłki nożnej – im szybciej dziecko odpowie na pytanie, tym szybciej piłka trafi do bramki.

W ostatnim quizie „Statki” celem jest zatopienie statku przeciwnika – trzeba wskazać stopień trudności pytania, a następnie udzielić na nie odpowiedzi. Zestawy nie mają żadnych ograniczeń liczbowych uczestników, dlatego do zabawy mogą włączyć wszystkie chętne dzieci.

Uczniowie klas IV w SP nr 3 w Sandomierzu mają szansę na nietypowe i skuteczne poznanie przepisów ruchu drogowego. Dzięki nauce przez zabawę dzieci w sposób automatyczny i trwały przyswajają wiedzę. Inwestycja “Trójki” jest prekursorskim wykorzystywaniem tego typu rozwiązań do celów edukacyjnych.

20170608_110727 (Kopiowanie)

20170608_111212 (Kopiowanie)

20170608_112157 (Kopiowanie)

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021