Fotorelacje

Uczcili pamięć Przemysława Gosiewskiego

Uczcili pamięć Przemysława Gosiewskiego

W Sandomierzu odsłonięto tablicę upamiętniającą Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera i posła PiS, który zginał 10 kwietnia 2010 r. w Katastrofie Smoleńskiej. W uroczystościach wzięła udział jego najbliższa rodzina i przyjaciele.

– Dla nas dzisiejsze wydarzenie bardzo wiele znaczy. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że są prawdziwi przyjaciele mojego świętej pamięci męża. Jest to dla nas bardzo ważne, ale wciąż trudne przeżycie. Nadal wracamy do 2010 roku. Wydaje się, że 7 lat powinno zobojętnić to cierpienie, ale wcale tak nie jest- powiedziała w rozmowie z nami Beata Gosiewska, europosłanka.

Niedzielne obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Jednego Zbawiciela Świata w Sandomierzu, podczas której modlono się w intencji ojczyzny i Przemysława Gosiewskiego oraz tych, którzy zginęli w Smoleńsku. Następnie wszyscy udali się przed gmach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie najbliższa rodzina polityka odsłoniła pamiątkową tablicę. Nieprzypadkowo została ona wmurowana właśnie w tym miejscu. Przemysław Gosiewski był współtwórcą uczelni oraz honorowym patronem Komitetu Organizacyjnego PWSZ. W gmachu uczelni odbył się również wernisaż wystawy “Dla Ciebie Polsko Ojczyzno Moja, Przemysław Gosiewski 1964-2010”.

W uroczystościach wzięli udział: mama polityka- Jadwiga Gosiewska, żona Beata Gosiewska -poseł do Parlamentu Europejskiego, syn Miłosz, dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk- rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, kanclerz Robert Pytka, starosta sandomierski Stanisław Masternak, radni miasta i powiatu, były burmistrz miasta Jerzy Borowski, członkowie Prawa i Sprawiedliwości, parlamentarzyści, przedstawiciele różnych instytucji miejskich, księża oraz pracownicy sandomierskiej uczelni.

Odsłonięcie tablicy miało duże znaczenie dla rodziny Przemysława Gosiewskiego. Beata Gosiewska podkreśliła- Dziękuję za szczerą przyjaźń i pamięć o moim mężu. Dla Przemysława Gosiewskiego najważniejszy był drugi człowiek. Bardzo często mówił, że chce dawać ludziom nadzieję. Podejmował się wielokrotnie spraw, które na pierwszy rzut oka wydawały się nie do wykonania. Nigdy nie chciał odbierać ludziom nadziei. Zawsze miał wiarę , że nawet trudne sprawy uda się rozwiązać.

Robert Pytka, kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powiedział, że tablica jest wyrazem wdzięczności, a także szacunku za zaangażowanie Przemysława Gosiewskiego w powstanie uczelni. Epitafium odsłonięto w bardzo ważnej chwili dla uczelni. Zaledwie dwa dni wcześniej, 16 grudnia Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego podpisał rozporządzenie na mocy którego PWSZ stanie się od 1 stycznia wydziałem zamiejscowym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Kinga Kędziora Palińska

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Fotorelacje

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018

Klimontów. Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

tsa24.com6 września 2018

Święto młodego wina

tsa24.com20 listopada 2017

Festiwal Rzemiosł Dawnych w Piszczelach

tsa24.com13 września 2017