W powiecie

Udana akcja Operacja Koprzywianka. Zebrano ponad 50 worków z odpadami.

Udana akcja Operacja Koprzywianka. Zebrano ponad 50 worków z odpadami.

Szklane i plastikowe butelki, opakowania po przekąskach, reklamówki po zakupach, a nawet, garnki i plastikowe części do samochodu, to tylko niektóre odpady, które dzięki wolontariuszom, nie szpecą już zielonych terenów wokół rzeki Koprzywianki i zalewu w Koprzywnicy. Sobotnie sprzątanie terenów wokół rzeki Koprzywianki i zalewu zorganizowano w ramach Ogólnopolskiej Akcji “Czysta Rzeka”.
Pomysłodawcą włączenia się do Akcji “Czysta Rzeka” i uporządkowania terenów przy rzece oraz wokół zalewu byli pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Na zaproszenie pomysłodawców odpowiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska, zastępca Mirosław Kępa i sekretarz Remigiusz Łukawski. Przyszli radni Marek Kubicki i Adrian Piątkowski. Włączyli się także mieszkańcy – wolontariusze, ci dorośli i młodsi. Wszyscy otrzymali worki, rękawice, chwytaki do śmieci i podzieleni na grupy ruszyli w teren, by w rygorze sanitarnych uporządkować i przywrócić piękno naturze. Wolontariuszom towarzyszył także czworonożny pomocnik. To Mars wyżeł niemiecki, który świetnie – czuł się w wodzie podczas wyławiania butelek.
Prawie dwugodzinne sprzątanie pokazało, że warto było wyjść w teren. Zebrano ponad 50 worków odpadów. Ciekawym znaleziskiem był kosz od kosiarki spalinowej, stare garnki, wiaderka po farbach czy plastikowe części samochodowe. Dominowały szklane i plastikowe butelki oraz reklamówki i puszki po piwie. Śmieci były wszędzie. Pod drzewami i liśćmi. Przy kanale i ścieżkach.
– Sprzątaliśmy pierwszy raz i jak się okazało akcja bardzo udana. Nie spodziewaliśmy się aż tylu śmieci. Pogoda bardzo nam sprzyjała, bo nie ukrywam, że bardzo baliśmy się deszczu. Przyroda z pewnością się odwdzięczy. W przyszłym roku również dołączamy i poszerzymy teren śmieciowych poszukiwań – powiedział Krzysztof Pitra, dyrektor MGOKiS w Koprzywnicy.
Za udział w akcji wolontariuszom i organizatorom podziękowała burmistrz Aleksandra Klubińska, która przypomniała, że sprzątanie linii brzegowej rzeki Koprzywianki to kolejny krok do jej zagospodarowania. Lokalne władze wspólnie z domem kultury planują uruchomić spływ kajakowy rzeką Koprzywianką. W najbliższym czasie odbędzie się rekonesans, który pokaże jakie działania należy podjąć, by można było przystąpić do podjęcia konkretnych decyzji.
Źródło Gmina Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Ogromne dofinansowanie na termomodernizację

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021