W powiecie

Udana akcja Operacja Koprzywianka. Zebrano ponad 50 worków z odpadami.

Udana akcja Operacja Koprzywianka. Zebrano ponad 50 worków z odpadami.

Szklane i plastikowe butelki, opakowania po przekąskach, reklamówki po zakupach, a nawet, garnki i plastikowe części do samochodu, to tylko niektóre odpady, które dzięki wolontariuszom, nie szpecą już zielonych terenów wokół rzeki Koprzywianki i zalewu w Koprzywnicy. Sobotnie sprzątanie terenów wokół rzeki Koprzywianki i zalewu zorganizowano w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Czysta Rzeka”.
Pomysłodawcą włączenia się do Akcji „Czysta Rzeka” i uporządkowania terenów przy rzece oraz wokół zalewu byli pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Na zaproszenie pomysłodawców odpowiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska, zastępca Mirosław Kępa i sekretarz Remigiusz Łukawski. Przyszli radni Marek Kubicki i Adrian Piątkowski. Włączyli się także mieszkańcy – wolontariusze, ci dorośli i młodsi. Wszyscy otrzymali worki, rękawice, chwytaki do śmieci i podzieleni na grupy ruszyli w teren, by w rygorze sanitarnych uporządkować i przywrócić piękno naturze. Wolontariuszom towarzyszył także czworonożny pomocnik. To Mars wyżeł niemiecki, który świetnie – czuł się w wodzie podczas wyławiania butelek.
Prawie dwugodzinne sprzątanie pokazało, że warto było wyjść w teren. Zebrano ponad 50 worków odpadów. Ciekawym znaleziskiem był kosz od kosiarki spalinowej, stare garnki, wiaderka po farbach czy plastikowe części samochodowe. Dominowały szklane i plastikowe butelki oraz reklamówki i puszki po piwie. Śmieci były wszędzie. Pod drzewami i liśćmi. Przy kanale i ścieżkach.
– Sprzątaliśmy pierwszy raz i jak się okazało akcja bardzo udana. Nie spodziewaliśmy się aż tylu śmieci. Pogoda bardzo nam sprzyjała, bo nie ukrywam, że bardzo baliśmy się deszczu. Przyroda z pewnością się odwdzięczy. W przyszłym roku również dołączamy i poszerzymy teren śmieciowych poszukiwań – powiedział Krzysztof Pitra, dyrektor MGOKiS w Koprzywnicy.
Za udział w akcji wolontariuszom i organizatorom podziękowała burmistrz Aleksandra Klubińska, która przypomniała, że sprzątanie linii brzegowej rzeki Koprzywianki to kolejny krok do jej zagospodarowania. Lokalne władze wspólnie z domem kultury planują uruchomić spływ kajakowy rzeką Koprzywianką. W najbliższym czasie odbędzie się rekonesans, który pokaże jakie działania należy podjąć, by można było przystąpić do podjęcia konkretnych decyzji.
Źródło Gmina Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021