W powiecie

Ukradł medaliki i krzyże

Ukradł medaliki i krzyże

Sandomierscy policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepu z dewocjonaliami w gminie Łoniów. W domu mężczyzny policjanci znaleźli część skradzionych krzyżyków oraz medalików. Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o włamaniu policjanci otrzymali w piątek wieczorem. Właścicielka sklepu poinformowała, że ktoś wyłamał drzwi do przykościelnego sklepu z dewocjonaliami, skąd ukradł 200 metalowych łańcuszków z krzyżami i medalikami oraz 40 mosiężnych medalików. Kobieta wyceniła straty na łączną kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych. Z informacji wynikało, że sprawcy mogli dokonać kradzieży w ciągu kilku dni ponieważ ostatni raz w sklepie była pierwszego maja.

111-36103

Policjanci od razu przystąpili do pracy. W pierwszej kolejności zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. W trakcie czynności ustalili, że część skradzionych dewocjonaliów znajduje się w ogrodzie oddalonym kilometr od sklepu. Właściciel ogrodu, odnalazł między jabłoniami ponad 170 opakowań po dewocjonaliach. O tym fakcie powiadomił właścicielkę.

W sobotę policjanci przystąpili do ustalenia sprawcy włamania. Ciężka i skrupulatna praca sandomierskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania jednego z nich. Okazał się nim 65- letni mężczyzna, mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. W trakcie przeszukania, w przedsionku jego domu policjanci znaleźli parcianą torbę, w które znajdowało się kilkanaście metalowych krzyży oraz medalików.

111-36105

Policjanci ustalają teraz, czy mężczyzna działał sam. Za kradzież z włamaniem może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021