W Sandomierzu

Uratował mężczyznę – został wyróżniony

Uratował mężczyznę – został wyróżniony

Wczoraj na sandomierskim Rynku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, podczas których wyróżniony został policjant z komisariatu w Bodzentynie. St. post. Jacek Wiącek w kwietniu ubiegłego roku będąc na służbie, wspólnie z kolegą z patrolu wyciągnął z zadymionego domu 78- letniego mieszkańca Bodzentyna. Gdyby nie szybka reakcja policjanta i jego kolegi, mężczyzna mógłby zginąć.

Dzisiejsza uroczystość stała się doskonałą okazją na mianowanie na wyższe stopnie strażaków, wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień. Wśród tych ostatnich znalazł się st. post. Jacek Wiącek z Komisariatu Policji w Bodzentynie, który otrzymał list gratulacyjny z rąk Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Adama Czajki.

15 kwietnia ubiegłego roku st. post. Jacek Wiącek pełnił służbę wspólnie ze swoim kolegą sierż. szt. Adamem Sekułą. Około godziny 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w Bodzentynie. Natychmiast udali się na miejsce i byli tam jako pierwsi. Zauważyli, jak z domu wydobywa się dym, a w oknach było widać płomienie. Pokonując ogrodzenie, zbliżyli się do domu. Tam usłyszeli głos mężczyzny i wołanie o pomoc. Nie zastanawiając się długo, wyważyli drzwi do domu i wyciągnęli znajdującego się wewnątrz 78- latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala, a przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar. Jak się okazało, mężczyzna robił sobie kolację na butyli gazowej od płomieni której zaczęły się palić znajdujące się w pobliżu trociny i ubrania.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021