W Sandomierzu

Uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu

Uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu

Dnia 14 maja 2016 roku odbyła się uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu. Instytucja prowadzi ewidencję wojskową dla czterech powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego i staszowskiego.

W Zamku Królewskim odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczestników, Urząd Miejski w Sandomierzu reprezentował Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Następnie przy dźwiękach orkiestry wojskowej przemaszerowano na bulwar im. Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się musztra paradna. Na bulwarze zaprezentowano sprzęt wojskowy z jednostek z Sandomierza, Niska oraz Rzeszowa. Były to m.in. wyrzutnia rakiet, pojazd do minowania, oraz mobilny radar należący do 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Nie brakowało osób zainteresowanych sprzętem militarnym, można było z bliska zobaczyć dany pojazd, a nawet wejść do niego. Dodatkowo został uruchomiony punkt informacyjny, dzięki któremu można było się dowiedzieć wielu aspektów na temat naboru do ochotniczej służby wojskowej.

img_1795,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc
Obchody 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu to wyjątkowa uroczystość. Już przez sześć dziesięcioleci w sandomierskiej komendzie spełniane są niezwykle istotne zadania świadczone na rzecz bezpieczeństwa narodowego.

Zadania WKU można określić pozytywistycznym hasłem „pracy u podstaw”. Do waszych codziennych obowiązków należy przygotowywanie do realizacji zadań w czasie pokoju, kryzysu, zagrożenia i wojny. Jest to zadanie niezwykle pojemne i wymaga wielkiego zaangażowania, a także dużej elastyczności. Struktury WKU muszą być zawsze w gotowości. Zawsze bardzo dobrze zorganizowane i przygotowane na wszystko co może mieć miejsce na terenie Rzeczpospolitej.
W poszczególnych komendach rozmieszczonych w różnych miejscowościach Polski w czasie zagrożenia rozpoczyna się cały proces mobilizacji. Powraca więc wspomniane przeze mnie hasło pracy u podstaw. To na tym sandomierskim poziomie WKU zapadają decyzje o tym kto będzie bronił naszego kraju. Jest to wielka odpowiedzialność. Jednakże w świetle 60 lat funkcjonowania wiadomym jest, że sandomierska WKU spełnia swoje zadania wyjątkowo dobrze. Doskonale wyszkolona kadra kierownicza i przygotowanie całej Komendy zasługuje na podziw i powinszowania.

img_1804,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

W dniu rocznicy mam okazję w imieniu całej społeczności sandomierskiej złożyć na Państwa ręce podziękowania. Dzięki sprawnej pracy WKU czujemy się jako mieszkańcy miasta bezpiecznie, mając świadomość, że przygotowanie zasad związanych z obronnością naszego regionu leży w rękach profesjonalistów.

Z okazji 60-lecia życzę całej, sandomierskiej Komendzie Uzupełnień sukcesów w pracy zawodowej. Satysfakcji z podejmowanych decyzji, zadowolenia z życia osobistego i kolejnych 60 lat tak udanych działań na terenie Sandomierza. Ze swojej strony serdecznie dziękuję za doskonałą współpracę, która opiera się na wzajemnym wsparciu i wspólnej pracy dla dobra ogółu naszej miejskiej społeczności.

img_1680,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

WKU w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021