W Sandomierzu

Uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu

Uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu

Dnia 14 maja 2016 roku odbyła się uroczystość 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu. Instytucja prowadzi ewidencję wojskową dla czterech powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego i staszowskiego.

W Zamku Królewskim odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczestników, Urząd Miejski w Sandomierzu reprezentował Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Następnie przy dźwiękach orkiestry wojskowej przemaszerowano na bulwar im. Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się musztra paradna. Na bulwarze zaprezentowano sprzęt wojskowy z jednostek z Sandomierza, Niska oraz Rzeszowa. Były to m.in. wyrzutnia rakiet, pojazd do minowania, oraz mobilny radar należący do 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Nie brakowało osób zainteresowanych sprzętem militarnym, można było z bliska zobaczyć dany pojazd, a nawet wejść do niego. Dodatkowo został uruchomiony punkt informacyjny, dzięki któremu można było się dowiedzieć wielu aspektów na temat naboru do ochotniczej służby wojskowej.

img_1795,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc
Obchody 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu to wyjątkowa uroczystość. Już przez sześć dziesięcioleci w sandomierskiej komendzie spełniane są niezwykle istotne zadania świadczone na rzecz bezpieczeństwa narodowego.

Zadania WKU można określić pozytywistycznym hasłem „pracy u podstaw”. Do waszych codziennych obowiązków należy przygotowywanie do realizacji zadań w czasie pokoju, kryzysu, zagrożenia i wojny. Jest to zadanie niezwykle pojemne i wymaga wielkiego zaangażowania, a także dużej elastyczności. Struktury WKU muszą być zawsze w gotowości. Zawsze bardzo dobrze zorganizowane i przygotowane na wszystko co może mieć miejsce na terenie Rzeczpospolitej.
W poszczególnych komendach rozmieszczonych w różnych miejscowościach Polski w czasie zagrożenia rozpoczyna się cały proces mobilizacji. Powraca więc wspomniane przeze mnie hasło pracy u podstaw. To na tym sandomierskim poziomie WKU zapadają decyzje o tym kto będzie bronił naszego kraju. Jest to wielka odpowiedzialność. Jednakże w świetle 60 lat funkcjonowania wiadomym jest, że sandomierska WKU spełnia swoje zadania wyjątkowo dobrze. Doskonale wyszkolona kadra kierownicza i przygotowanie całej Komendy zasługuje na podziw i powinszowania.

img_1804,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

W dniu rocznicy mam okazję w imieniu całej społeczności sandomierskiej złożyć na Państwa ręce podziękowania. Dzięki sprawnej pracy WKU czujemy się jako mieszkańcy miasta bezpiecznie, mając świadomość, że przygotowanie zasad związanych z obronnością naszego regionu leży w rękach profesjonalistów.

Z okazji 60-lecia życzę całej, sandomierskiej Komendzie Uzupełnień sukcesów w pracy zawodowej. Satysfakcji z podejmowanych decyzji, zadowolenia z życia osobistego i kolejnych 60 lat tak udanych działań na terenie Sandomierza. Ze swojej strony serdecznie dziękuję za doskonałą współpracę, która opiera się na wzajemnym wsparciu i wspólnej pracy dla dobra ogółu naszej miejskiej społeczności.

img_1680,mHN4p66fmW6Jrb6HYZc

WKU w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021