wydarzenia

Usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji

Usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu osób, jednakże w niektórych przypadkach sama zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna nie pozwalają na pozbycie się nieestetycznych fałdek tłuszczu z brzucha. Z pomocą przychodzi wówczas chirurgia estetyczna, a konkretniej – zabieg liposukcji, polegający na odessaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała. Warto przy tym pamiętać, że liposukcja brzucha jest dość inwazyjna i wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją.

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej, w 2013 r. liposukcja była drugim najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie, wykonano ją bowiem ponad 1,6 mln razy.

– Zabieg liposukcji polega na wybiórczym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, w których występuje ona w nadmiarze. Jest to jeden z zabiegów najczęściej wykonywanych w chirurgii estetycznej. Polega on na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnych sond o różnej konstrukcji. Często używa się ultradźwięków celem łatwiejszego ewakuowania tkanki tłuszczowej. Współcześnie wykonywany zabieg liposukcji jest bezpieczny i pozostawia niewidoczne blizny. Trwa najczęściej 2-3 godziny. W zależności od rozległości, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – powiedział portalowi nazdrowie.pl dr.n.med. Jerzy Kolasiński, właściciel Kliniki Kolasiński z Poznania.

Liposukcja – wskazania, przebieg, rekonwalescencja

Usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji zarezerwowane jest dla osób chorobliwie otyłych oraz tych, u których efektów nie przynoszą zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna. Należy przy tym pamiętać, że liposukcja brzucha nie jest metodą odchudzania – to poważny zabieg chirurgiczny, mający na celu zredukowanie ilości komórek tłuszczowych w organizmie. Co więcej, pacjent poddający się operacji musi cieszyć się dobrym zdrowiem – liposukcji brzucha nie wykonuje się u osób chorych na cukrzycę i inne schorzenia przewlekłe, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, chorobami nerek oraz problemami kardiologicznymi.

Liposukcja brzucha jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa około 2-3 godzin. Choć pod względem technicznym nie jest to skomplikowana operacja, wymaga od lekarza sporego doświadczenia. Przez zabiegiem chirurg zaznacza na brzuchu pacjenta miejsca, z których zostanie odessany tłuszcz. Po podaniu pacjentowi narkozy, jego skóra jest nacinana w mało widocznym miejscu. Następnie lekarz przez nacięcie kilkakrotnie wprowadza pod skórę specjalną rurkę zakończoną tępą igłą, za każdym razem robiąc to pod innym kątem. Rurka jest podłączona do specjalnego urządzenia, swoim działaniem przypominającego odkurzacz, który odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych wcześniej miejsc. Po zakończeniu liposukcji nacięcie jest zszywane, zaś na brzuch zakłada się opatrunki uciskowe, które mają zapobiec siniakom oraz krwawieniu.

Po operacji pacjent pozostaje pod opieką lekarską przez 1-2 doby i przyjmuje w tym czasie środki przeciwbólowe. Należy jednak mieć świadomość, że dolegliwości bólowe są długotrwałe i dość uciążliwe, niekiedy trwają nawet kilka tygodni. Przez około miesiąc należy też nosić specjalne gorsety oraz pasy uciskające, które pomagają skórze dopasować się do nowego kształtu ciała. Dopiero po tym czasie lekarz oceni, czy usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji się powiodło i czy nie będzie potrzeba jego korekta.

Warto też pamiętać, że liposukcja brzucha niesie ze sobą ryzyko powikłań. Do jednego z najgroźniejszych zalicza się tzw. zator tłuszczowy, polegający na uszkodzeniu naczyń krwionośnych i dostaniu się do krwiobiegu grudek tłuszczu, które po jakim czasie tworzą zator, doprowadzający do zatrzymania krążenia.

Usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji to zabieg wykonywany jedynie w klinikach prywatnych. W zależności od miasta, jego ceny wahają się od 3 do nawet 12 tys. zł (ceny liposukcji w Warszawie: www.tourmedica.pl/kliniki/liposukcja-brzucha/warszawa)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021