Utrzymanie w zasięgu ręki

Piłkarze Wisły Sandomierz wygrali 1-0 (0-0) na wyjeździe z Hutnikiem Nowa Huta w ramach 29. kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi.

Zwycięską bramkę w końcówce spotkania zdobył Bartosz Szepeta, dla którego było to pierwsze trafienie w tym roku. Wygrana przybliżyła wiślaków do miejsca dającego utrzymanie w lidze na pięć punktów. Wiślacy do Krakowa jechali z mocnym postanowieniem zwycięstwa. W obecnej sytuacji ligowej, każdy punkt jest na wagę złota. Mimo mocnego nacisku Hutnika w pierwszej połowie meczu, podopieczni Jarosława Pacholarza utrzymali do przerwy bezbramkowy wynik. Gospodarze mieli kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności. Z kolei swoją okazję, po stronie Wisły, miał Mateusz Michalski, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. W drugiej części zawodów Wisła zagrała odważniej. Nie brakowało przejęć piłki w środku pola i strzałów. W 84. minucie Karol Szustak zacentrował z lewej strony w pole karne rywali, gdzie „odnalazł się” Bartosz Szepeta, pokonując bramkarza płaskim strzałem. 14 maja 2016, 18:00 – Kraków Hutnika Nowa Huta 0-1 Wisła Sandomierz Bartosz Szepeta 84 sędziował: Wojciech Curyło (Kraków). widzów: 800.

źródło: wisla-sandomierz.futbolowo.pl