Kronika Policyjna

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

Chodzą po domach oferują różnego rodzaju produkty. Mogą wykorzystywać obecnie panującą sytuację proponując do sprzedaży środki medyczne lub żywność w postaci ziemniaków, jabłek, jajek itp. Tymi sposobami wykorzystują dobre serce lub łatwowierność najczęściej seniorów. Mowa o oszustach i domokrążcach.

Oszuści i domokrążcy imają się różnego rodzaju sposobów, aby przekonać odwiedzanego o swoich dobrych zamiarach lub okazji korzystnej dla niego. W obecnie panującej sytuacji mogą oferować do sprzedaży różnego rodzaju produkty medyczne i innego rodzaju medykamenty. Oferowany produkt ma jedynie za zadanie odwrócenie uwagi zainteresowanego, co umożliwi przestępcy dostanie się do mieszkania i splądrowanie go w poszukiwaniu pieniędzy, czy kosztowności.

Wczoraj mieszkanka Sandomierza, poinformowała, nas że do drzwi jej mieszkania zapukał nieznany jej mężczyzna i zaoferował zakup ziemniaków oraz jabłek. Kobieta zakupiła produkty  lecz nie posiadała drobnych pieniędzy i wręczyła mężczyźnie banknot o wysokim nominale. Mężczyzna miał udać się po zakupione produkty do swojego samochodu i wrócić z towarem oraz resztą. Niestety mieszkanka Sandomierza nie zobaczył już ani mężczyzny ani swoich pieniędzy.

Jeżeli mamy w rodzinie lub znamy osoby starsze, ważne jest aby informować je o takich przestępstwach. W dużej mierze może to zapobiec przestępczym działaniom złodziej i ustrzec seniorów przed utratą czasami dorobku całego życia

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021