Kronika Policyjna

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

Chodzą po domach oferują różnego rodzaju produkty. Mogą wykorzystywać obecnie panującą sytuację proponując do sprzedaży środki medyczne lub żywność w postaci ziemniaków, jabłek, jajek itp. Tymi sposobami wykorzystują dobre serce lub łatwowierność najczęściej seniorów. Mowa o oszustach i domokrążcach.

Oszuści i domokrążcy imają się różnego rodzaju sposobów, aby przekonać odwiedzanego o swoich dobrych zamiarach lub okazji korzystnej dla niego. W obecnie panującej sytuacji mogą oferować do sprzedaży różnego rodzaju produkty medyczne i innego rodzaju medykamenty. Oferowany produkt ma jedynie za zadanie odwrócenie uwagi zainteresowanego, co umożliwi przestępcy dostanie się do mieszkania i splądrowanie go w poszukiwaniu pieniędzy, czy kosztowności.

Wczoraj mieszkanka Sandomierza, poinformowała, nas że do drzwi jej mieszkania zapukał nieznany jej mężczyzna i zaoferował zakup ziemniaków oraz jabłek. Kobieta zakupiła produkty  lecz nie posiadała drobnych pieniędzy i wręczyła mężczyźnie banknot o wysokim nominale. Mężczyzna miał udać się po zakupione produkty do swojego samochodu i wrócić z towarem oraz resztą. Niestety mieszkanka Sandomierza nie zobaczył już ani mężczyzny ani swoich pieniędzy.

Jeżeli mamy w rodzinie lub znamy osoby starsze, ważne jest aby informować je o takich przestępstwach. W dużej mierze może to zapobiec przestępczym działaniom złodziej i ustrzec seniorów przed utratą czasami dorobku całego życia

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Zapominamy o pandemii ?

tsa24.com5 sierpnia 2020

Uwaga! Kolejne zdarzenie drogowe

tsa24.com2 sierpnia 2020

Uwaga! Wypadek w miejscowości Grabina

tsa24.com2 sierpnia 2020

Wypadek w miejscowości Gierlachów

tsa24.com31 lipca 2020

Poszukiwania seniora zakończone sukcesem

tsa24.com31 lipca 2020

Uwaga mieszkańcy ! Nie dajmy się oszustom

tsa24.com29 lipca 2020

Szybkość i brawura za kierownicą – kolejne zatrzymanie prawa jazdy

tsa24.com27 lipca 2020

Niecodzienna wizyta z okazji Święta Policji

tsa24.com25 lipca 2020

Sandomierscy mundurowi wyróżnieni podczas Wojewódzkich obchodów święta policji

tsa24.com23 lipca 2020