Kronika Policyjna

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

UWAGA NA DOMOKRĄŻCÓW !

Chodzą po domach oferują różnego rodzaju produkty. Mogą wykorzystywać obecnie panującą sytuację proponując do sprzedaży środki medyczne lub żywność w postaci ziemniaków, jabłek, jajek itp. Tymi sposobami wykorzystują dobre serce lub łatwowierność najczęściej seniorów. Mowa o oszustach i domokrążcach.

Oszuści i domokrążcy imają się różnego rodzaju sposobów, aby przekonać odwiedzanego o swoich dobrych zamiarach lub okazji korzystnej dla niego. W obecnie panującej sytuacji mogą oferować do sprzedaży różnego rodzaju produkty medyczne i innego rodzaju medykamenty. Oferowany produkt ma jedynie za zadanie odwrócenie uwagi zainteresowanego, co umożliwi przestępcy dostanie się do mieszkania i splądrowanie go w poszukiwaniu pieniędzy, czy kosztowności.

Wczoraj mieszkanka Sandomierza, poinformowała, nas że do drzwi jej mieszkania zapukał nieznany jej mężczyzna i zaoferował zakup ziemniaków oraz jabłek. Kobieta zakupiła produkty  lecz nie posiadała drobnych pieniędzy i wręczyła mężczyźnie banknot o wysokim nominale. Mężczyzna miał udać się po zakupione produkty do swojego samochodu i wrócić z towarem oraz resztą. Niestety mieszkanka Sandomierza nie zobaczył już ani mężczyzny ani swoich pieniędzy.

Jeżeli mamy w rodzinie lub znamy osoby starsze, ważne jest aby informować je o takich przestępstwach. W dużej mierze może to zapobiec przestępczym działaniom złodziej i ustrzec seniorów przed utratą czasami dorobku całego życia

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Wirtualne szkolenie na “pierwsze prawo jazdy”

tsa24.com27 maja 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań 92- latki

tsa24.com27 maja 2020
akta-prokuratura-dochodznie

Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami

tsa24.com25 maja 2020

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com18 maja 2020

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

tsa24.com15 maja 2020

“Kaskadowy pomiar prędkości ” – maj 2020

tsa24.com13 maja 2020

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com12 maja 2020
dachowanie renault

Dachowanie samochodu w gminie Wilczyce

tsa24.com11 maja 2020