W powiecie

Uwaga na wiadomości od ” https://pocztapolska…”

Uwaga na wiadomości od ” https://pocztapolska…”

W porę zareaguj na próbę ataku oszustów. Jeśli SMS-em otrzymasz informację o treści: „Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków na https://pocztapolska…” zignoruj tę wiadomość i nie wchodź w załączony do niej link. Przez takiego SMS-a możesz stracić pieniądze!

Oszuści w czasie epidemii koronawirusa nie pozostają bezczynni. Nowe oszustwo to próba uśpienia czujności. Uwaga na wiadomość, której treść sugeruje, że wysłała ją Poczta Polska. Jeśli oczekujesz na przesyłkę trzeba zachować czujność.

Osoby oczekujące na przesyłkę, mogą otrzymać niepokojące wiadomości SMS. W treści SMS-a jest informacja o konieczności opłaty za dezynfekcję przesyłki. Żeby dokonać tej opłaty koniecznym jest skorzystanie z załączonego linku z wiadomością. Szczęście mają ci, którzy w porę się zorientują o próbie oszustwa. Po kliknięciu na link wyświetla się informacja, że należy się zalogować się w swoim banku i zapłacić 50 gr. To kolejna z przestępczych prób oszustw i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się między innymi pod pocztę, ale zdarzają się również przypadki, że „udają” również inne firmy czy instytucje cieszące się zaufaniem (np. pracowników sektora energii, telefonii komórkowej).

Poczta Polska nie wysyła SMS-ów dotyczących konieczności dokonania dodatkowej płatności z tytułu dezynfekcji w celu otrzymania przesyłki. Otrzymane SMS-em lub e-mailami informacje o zmianie cennika i konieczności dopłaty niewielkiej sumy, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane, pozwalające okraść konto.

W tym szczególnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania (czy to do banków, czy też na portale społecznościowe itp.).

 

Apelujemy o szczególną ostrożność, oraz, aby o takich próbach oszustw informować także osoby starsze. Pamiętaj! Nie klikaj!

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021