kultura i rozrywka

VII Rajd Papieski za nami

VII Rajd Papieski za nami

Blisko dziewięćset osób stanęło na starcie VII Sandomierskiego Rajdu Papieskiego. Tym razem rowerzyści pojechali do maryjnego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli-Rozwadowie. Papieski rajd rowerowy, odbywa się w rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w diecezji sandomierskiej.

Pomimo porannego deszczu liczna grupa zawodników wstawiła się pod sandomierskim Ratuszem, gdzie znajdował się start wyprawy. Miejscem docelowym było sanktuarium maryjne w Stalowej Woli.

IMG_1418

IMG_1420

Rowerzyści mieli do przebycia blisko 33 kilometrową trasę. Na starcie wspólnej imprezy stanęli przede wszystkim młodzi miłośnicy rowerowego wypoczynku, ale nie brakowało także i seniorów, jak również całych rodzin. Wśród rowerzystów wystartowały grupy parafialne, księża, klerycy z rektorem Seminarium Duchownego, siostry zakonne. Na sandomierskim starcie, jak co roku, stanął inicjator Rajdu bp Krzysztof Nitkiewicz , Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza wraz z przedstawicielami władz samorządowych i instytucji społecznych oraz gwiazdami polskiego kolarstwa w tym ze Zbigniewem Piątkiem, olimpijczykiem i wielokrotnym Mistrzem Polski w Kolarstwie, Tomaszem Brożyną olimpijczykiem i mistrzem kolarskim, Kazimierzem Stafiejem, wielokrotnym Mistrzem Polski oraz Lucjuszem Wasielewskim, członkiem Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego i prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

IMG_1423

IMG_1424

Uczestnicy mieli zapewnioną opiekę medyczną, serwis techniczny oraz byli pilotowani przez patrole policyjne.

IMG_1435

IMG_1509

Podsumowanie Rajdu nastąpiło w maryjnym sanktuarium w Stalowej Woli. Przy ołtarzu polowym przy kopii obrazu Matki Bożej Szkaplerznej odbyło się nabożeństwo maryjne oraz wręczenie pucharów dla najwytrwalszych, najstarszych i najmłodszych uczestników Rajdu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dzwonek rowerowy ufundowany przez Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta miasta Stalowa Wola. Kończąc wspólnie spotkanie uczestnicy Rajdu przez 45 sekund dzwonili dzwonkami przypominając w ten sposób o 45 dniach dzielących od Światowych Dni Młodzieży.

IMG_1510

źródło: MOSiR Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wybrano dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com27 kwietnia 2021

Sukces tancerek FT PARADOX

tsa24.com26 kwietnia 2021

Konkurs fotograficzny pn. „Sandomierz – moja mała Ojczyzna”

tsa24.com26 kwietnia 2021