Rozrywka

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

W dniu 8 października miał miejsce już tradycyjny Marsz Pie(r)wsi w Sandomierzu, który w tym roku zbiegł się w czasie z wyjątkowym jubileuszem 20-lecia Sandomierskiego Klubu „Amazonki”. W marszu wzięli udział lokalni samorządowcy, dyrektorzy instytucji i organizacji, przedstawiciele służby zdrowia,  sympatycy i przyjaciele klubu Amazonki, goszczące w Sandomierzu klubu Amazonki z regionu oraz młodzież z sandomierskich szkół.

Marsz otworzyła Grażyna Rękas Prezes Sandomierskiego Klubu „Amazonki”, następnie przemówili Janusz Stasiak zastępca burmistrza Sandomierza, Marcin Piwnik starosta sandomierski, Marek Kos dyrektor Sandomierskiego Szpitala oraz Kazimiera Bednarska Radna Rady Miasta w Sandomierzu. Następnie uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Amazonek oraz wysłuchali występu artystycznego przygotowanego przez uczennice.

Kolejnym punktem był marsz, podczas którego wszyscy zgromadzeni dwukrotnie okrążyli sandomierski Ratusz. Barwny korowód prowadziła Sandomierska Orkiestra Dęta. Po marszu uczestnicy udali się do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, gdzie na Sali Rycerskiej odbyła się dalsza część wydarzenia. Program obchodów 20-lecia Sandomierskiego Klubu „Amazonki” obfitował w wiele wydarzeń – były występy artystyczne, podziękowania i gratulacje od samorządowców, przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia. Wszyscy podkreślali zgodnie, że działalność tej istotnej organizacji spełnia niezwykle ważną rolę. Profilaktyka i wsparcie, którego udzielają członkinie klubu przyczynia się do ratowania zdrowia i życia kobiet w Sandomierzu. Tę misję z powodzeniem realizuje sandomierski klub zachęcając do współpracy samorządy i inne ważne instytucje życia publicznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

Spektakl pt. „Życie Jadzi według mnie”

tsa24.com29 września 2021
centrum informacji

Wyróżnienie dla sandomierskiego Centrum Informacji Turystycznej

tsa24.com28 września 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

Dzień ZdrowECO Optymisty

tsa24.com27 września 2021

Piknik Rodzinny w „Przystanku Błonie”

tsa24.com24 września 2021

WITAMINA JAZZ 2021

tsa24.com24 września 2021

Repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021