Rozrywka

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

VIII Marsz Pier[w]si w Sandomierzu

W dniu 8 października miał miejsce już tradycyjny Marsz Pie(r)wsi w Sandomierzu, który w tym roku zbiegł się w czasie z wyjątkowym jubileuszem 20-lecia Sandomierskiego Klubu „Amazonki”. W marszu wzięli udział lokalni samorządowcy, dyrektorzy instytucji i organizacji, przedstawiciele służby zdrowia,  sympatycy i przyjaciele klubu Amazonki, goszczące w Sandomierzu klubu Amazonki z regionu oraz młodzież z sandomierskich szkół.

Marsz otworzyła Grażyna Rękas Prezes Sandomierskiego Klubu „Amazonki”, następnie przemówili Janusz Stasiak zastępca burmistrza Sandomierza, Marcin Piwnik starosta sandomierski, Marek Kos dyrektor Sandomierskiego Szpitala oraz Kazimiera Bednarska Radna Rady Miasta w Sandomierzu. Następnie uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Amazonek oraz wysłuchali występu artystycznego przygotowanego przez uczennice.

Kolejnym punktem był marsz, podczas którego wszyscy zgromadzeni dwukrotnie okrążyli sandomierski Ratusz. Barwny korowód prowadziła Sandomierska Orkiestra Dęta. Po marszu uczestnicy udali się do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, gdzie na Sali Rycerskiej odbyła się dalsza część wydarzenia. Program obchodów 20-lecia Sandomierskiego Klubu „Amazonki” obfitował w wiele wydarzeń – były występy artystyczne, podziękowania i gratulacje od samorządowców, przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia. Wszyscy podkreślali zgodnie, że działalność tej istotnej organizacji spełnia niezwykle ważną rolę. Profilaktyka i wsparcie, którego udzielają członkinie klubu przyczynia się do ratowania zdrowia i życia kobiet w Sandomierzu. Tę misję z powodzeniem realizuje sandomierski klub zachęcając do współpracy samorządy i inne ważne instytucje życia publicznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021