Kronika Policyjna

W anonimach groził wysadzeniem budynku Sądu -Dwa miesiące spędzi w areszcie

W anonimach groził wysadzeniem budynku Sądu -Dwa miesiące spędzi w areszcie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sandomierza, który za pośrednictwem listów kierował groźby karalne do pracowników Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Dodatkowo w jednym z listów informował o podłożonym ładunku wybuchowym w obiekcie sądu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policjanci w Sandomierzu w czwartek zostali poinformowani o przesyłce pocztowej, która trafiła do Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Wiadomość od nieznanego nadawcy miała charakter wulgarnych gróźb kierowanych w stosunku do pracowników sądu. Następnego dnia pojawił się kolejny list, z którego wynikało, że w budynku sądowym znajduje się ładunek wybuchowy.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Policyjny pirotechnik sprawdził obiekt sadu  pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego, a  śledczy zabezpieczyli wszystkie ślady oraz przeprowadzili szereg czynności w celu ustalenia okoliczności zdarzenia oraz osoby odpowiedzialnej za wysyłanie listów. Ich skrupulatna praca doprowadziła do zatrzymania 30 letniego mieszkańca  powiatu sandomierskiego.

Wczoraj sandomierscy policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury na przesłuchanie. Tam przedstawiono mu zarzuty karne, do których 30-latek się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast dzisiaj Sąd Rejonowy w Sandomierzu po rozpatrzeniu sprawy przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

 

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021