W powiecie

W Brukseli promowali powiat sandomierski

W Brukseli promowali powiat sandomierski

Kierunki rozwoju gospodarczego regionu świętokrzyskiego to temat debaty ekonomicznej, która miała miejsce w dniach 22 – 24 stycznia br. w krajach Beneluxu.  W wydarzeniu uczestniczyli m. in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Starostwa Powiatowego w Sandomierzu oraz Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, Starostwa Powiatowego w Busku Zdroju i Urzędu Miasta i Gminy Busko Zdrój, Uzdrowiska Busko Zdrój.

Głównym punktem pobytu delegacji z Sandomierza było spotkanie w Instytucie Polskim w Brukseli, gdzie miała miejsce prezentacja potencjału gospodarczego, inwestycyjnego, turystycznego, prozdrowotnego regionu świętokrzyskiego z udziałem przedstawicieli świata biznesu z krajów Beneluxu. Organizatorem wydarzenia był Ambasador RP w Królestwie Belgii JE Artur Orzechowski. W spotkaniu uczestniczył m. in. Luc Baron Vansteenkiste prezes Belgijsko- Polsko- Luxemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX w Brukseli.

fotob-4875

24 stycznia miało miejsce spotkanie z przedstawicielami samorządu Namur w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi o profilu gastronomicznym i hotelarskim. Członkowie delegacji rozmawiali o potencjale jednostek oraz możliwości przyszłej współpracy.

fotob-4874

Powiat Sandomierski reprezentowali: Marcin Piwnik – Członek Zarządu Powiatu,Witold Stefaniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu, reprezentujący jednocześnie spółkę „San Export Group”, Janusz Suszyna – Naczelnik Wydziału Oświaty, Dariusz Łuczak – Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno  – Hotelarskich w Sandomierzu, Jerzy Marcjan reprezentujący Grupę Sadowniczo – Warzywniczą „Złoty Sad”Sp. z o. o. w Samborcu oraz Dariusz Socha – Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Giełdowy Rynek Rolny- magazyny zwolnione od opłat

tsa24.com20 stycznia 2021

Budowa nowej stacji ujęcia wody coraz bliżej

tsa24.com19 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021