W powiecie

W Brukseli promowali powiat sandomierski

W Brukseli promowali powiat sandomierski

Kierunki rozwoju gospodarczego regionu świętokrzyskiego to temat debaty ekonomicznej, która miała miejsce w dniach 22 – 24 stycznia br. w krajach Beneluxu.  W wydarzeniu uczestniczyli m. in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Starostwa Powiatowego w Sandomierzu oraz Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, Starostwa Powiatowego w Busku Zdroju i Urzędu Miasta i Gminy Busko Zdrój, Uzdrowiska Busko Zdrój.

Głównym punktem pobytu delegacji z Sandomierza było spotkanie w Instytucie Polskim w Brukseli, gdzie miała miejsce prezentacja potencjału gospodarczego, inwestycyjnego, turystycznego, prozdrowotnego regionu świętokrzyskiego z udziałem przedstawicieli świata biznesu z krajów Beneluxu. Organizatorem wydarzenia był Ambasador RP w Królestwie Belgii JE Artur Orzechowski. W spotkaniu uczestniczył m. in. Luc Baron Vansteenkiste prezes Belgijsko- Polsko- Luxemburskiej Izby Handlowej BEPOLUX w Brukseli.

fotob-4875

24 stycznia miało miejsce spotkanie z przedstawicielami samorządu Namur w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy szkołami zawodowymi o profilu gastronomicznym i hotelarskim. Członkowie delegacji rozmawiali o potencjale jednostek oraz możliwości przyszłej współpracy.

fotob-4874

Powiat Sandomierski reprezentowali: Marcin Piwnik – Członek Zarządu Powiatu,Witold Stefaniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu, reprezentujący jednocześnie spółkę „San Export Group”, Janusz Suszyna – Naczelnik Wydziału Oświaty, Dariusz Łuczak – Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno  – Hotelarskich w Sandomierzu, Jerzy Marcjan reprezentujący Grupę Sadowniczo – Warzywniczą „Złoty Sad”Sp. z o. o. w Samborcu oraz Dariusz Socha – Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021

Podpisali umowę na budowę mostu w Samborcu

tsa24.com29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Środki na pochylnię dla niepełnosprawnych i kolejne pulsoksymetry

tsa24.com28 kwietnia 2021

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę mostu w Sandomierzu

tsa24.com27 kwietnia 2021

Pulsoksymetry przekazane do placówek medycznych w Koprzywnicy

tsa24.com27 kwietnia 2021