Kronika Policyjna

W kierunku Koprzywnicy uciekali przed policją, przewozili marihuanę

W kierunku Koprzywnicy uciekali przed policją, przewozili marihuanę

W środę, 19 kwietnia tuż po godzinie 20 funkcjonariusze drogówki z Sandomierza podjęli pościg za kierującym osobowym Citroenem, który nie zatrzymał się do kontroli. Ponadto policjanci w trakcie przeszukania pojazdu ujawnili woreczek z zawartością suszu roślinnego. 38- letni kierowca i jego 32- letni pasażer zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za szereg wykroczeń oraz nie zatrzymanie się u celu uniknięcia kontroli kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Całe zdarzenie miało miejsce 19 kwietnia tuż po godzinie 20.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Koprzywnicy jedzie biały Citroen, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze sandomierskiej drogówki. W miejscowości Szewce mundurowi zauważyli nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki Citroen. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać pojazd, jednak kierujący zignorował te sygnały i podjął próbę ucieczki. W trakcie pościgu samochód poruszał się po całej jezdni, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, jak również zajeżdżał drogę kierującemu radiowozem, nie dając się tym samym wyprzedzić. W miejscowości Sośniczany mundurowym udało się zatrzymać pojazd. Za kierownicą siedział 38-letni mężczyzna, pasażerem był 32-latek, obaj mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego. Policjanci szybko ustalili powód ucieczki. W czasie przeszukania samochodu ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a samochód został odholowany na parking.

Teraz 32- i 38- latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto kierujący odpowie za szereg wykroczeń, których się dopuścił. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

policja 1

policja 2

Opr. BL/K.M.

Źródło: KPP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021