W powiecie

W najbliższy weekend ruszają rekordowe targi AGROTECH

W najbliższy weekend ruszają rekordowe targi AGROTECH

Już w piątek, 18 marca rozpoczynają się popularne targi rolnicze AGROTECH. Impreza potrwa do niedzieli 20 marca. Jak przystało na największą w Polsce wystawę branży organizowaną w halach – dosłownie pęka w szwach od nowoczesnego sprzętu i ciągników. Premiera goni premierę.

W 7 halach, 4 wybudowanych pawilonach i na terenie zewnętrznym zaprezentuje się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Obok firm z Polski zobaczyć będzie można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbędą się już po raz 22. To impreza z wielką tradycją, traktowana przez rolników jako barometr branży. Wystawa w Targach Kielce to w tym roku rekordowa powierzchnia 62,5 tysiąca metrów kwadratowych. W ubiegłym roku AGROTECH odwiedziło 61,5 tysiąca zwiedzających.

Do licznych prezentacji unikalnego sprzętu producentów zdopingował fakt, że po raz pierwszy od 2011 roku, rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup sprzętu na modernizację gospodarstw. Perspektywa ta sprawiła, że Kielce staną się areną wielu premier i prezentacji światowych nowości – jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrack. Nie zabranie też nowiutkich maszyn wiodących marek w branży New Holland, Case IH, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych.
Podczas targów, 18 marca, tradycyjnie zostaną wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Wśród ciekawych prezentacji i eventów królują prezentacje konkursowych ciągników, laureatów „Tractor of The Year 2016”, „Machine of the Year 2016”. Odbędzie się krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016, którego organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Będą merytoryczne spotkania dotyczące zrównoważonego rolnictwa. Centrum Doradztwa Rolniczego wspólnie z 8 instytutami badawczymi przygotowało „Wyspę Innowacji”. A na stoiskach ministerstwa i agencji rolniczy będzie można dowiedzieć się między innymi wszystkiego o zasadach przyznawania dopłat z tytułu PROW 2014-2020.

Rekordowo w 2016 roku zapowiada się towarzysząca targom AGROTECH wystawa LAS-EXPO, która zgromadziła największą liczbę maszyn. Towarzyszyć im będą pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn.

Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, wyspecjalizowały się w wystawach rolniczych. Obok AGROTECH-u, wśród imprez dedykowanych branży rolniczej znajdują się targi AGRO-TRAVEL, a na jesieni 2015 roku w Kielcach zadebiutowało wydarzenie dedykowane producentom owoców i warzyw.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021