W powiecie

W najbliższy weekend ruszają rekordowe targi AGROTECH

W najbliższy weekend ruszają rekordowe targi AGROTECH

Już w piątek, 18 marca rozpoczynają się popularne targi rolnicze AGROTECH. Impreza potrwa do niedzieli 20 marca. Jak przystało na największą w Polsce wystawę branży organizowaną w halach – dosłownie pęka w szwach od nowoczesnego sprzętu i ciągników. Premiera goni premierę.

W 7 halach, 4 wybudowanych pawilonach i na terenie zewnętrznym zaprezentuje się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Obok firm z Polski zobaczyć będzie można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbędą się już po raz 22. To impreza z wielką tradycją, traktowana przez rolników jako barometr branży. Wystawa w Targach Kielce to w tym roku rekordowa powierzchnia 62,5 tysiąca metrów kwadratowych. W ubiegłym roku AGROTECH odwiedziło 61,5 tysiąca zwiedzających.

Do licznych prezentacji unikalnego sprzętu producentów zdopingował fakt, że po raz pierwszy od 2011 roku, rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup sprzętu na modernizację gospodarstw. Perspektywa ta sprawiła, że Kielce staną się areną wielu premier i prezentacji światowych nowości – jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrack. Nie zabranie też nowiutkich maszyn wiodących marek w branży New Holland, Case IH, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych.
Podczas targów, 18 marca, tradycyjnie zostaną wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Wśród ciekawych prezentacji i eventów królują prezentacje konkursowych ciągników, laureatów „Tractor of The Year 2016”, „Machine of the Year 2016”. Odbędzie się krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016, którego organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Będą merytoryczne spotkania dotyczące zrównoważonego rolnictwa. Centrum Doradztwa Rolniczego wspólnie z 8 instytutami badawczymi przygotowało „Wyspę Innowacji”. A na stoiskach ministerstwa i agencji rolniczy będzie można dowiedzieć się między innymi wszystkiego o zasadach przyznawania dopłat z tytułu PROW 2014-2020.

Rekordowo w 2016 roku zapowiada się towarzysząca targom AGROTECH wystawa LAS-EXPO, która zgromadziła największą liczbę maszyn. Towarzyszyć im będą pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn.

Targi Kielce, drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej, wyspecjalizowały się w wystawach rolniczych. Obok AGROTECH-u, wśród imprez dedykowanych branży rolniczej znajdują się targi AGRO-TRAVEL, a na jesieni 2015 roku w Kielcach zadebiutowało wydarzenie dedykowane producentom owoców i warzyw.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

OSP w Gałkowicach z nowoczesnym sprzętem

tsa24.com26 lutego 2021

Nowe pomoce dydaktyczne w PSP w Klimontowie

tsa24.com23 lutego 2021

Pożar przechowalni w miejscowości Gorzyczany

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Miasto i Gmina Koprzywnica przystąpiła do programu “Czyste Powietrze”

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021