W powiecie

W Obrazowie powstaną Odnawialne Źródła Energii

W Obrazowie powstaną Odnawialne Źródła Energii

Mieszkańcy Gminy Obrazów mają szansę zbudować na swojej posesji instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Wójt Krzysztof Tworek chce przystąpić do projektu unijnego, który stwarza szansę na dofinansowanie 85% kosztów takiego przedsięwzięcia. Dziś o godz. 11.00 w Obrazowie odbędzie się spotkanie informacyjne.

Odnawialne Źródła Energii pozwalają na produkcję energii elektrycznej i cieplnej przy wykorzystywaniu naturalnych źródeł takich jak energia wiatrowa, słoneczna, wodna i biogazowa. Posiadacze instalacji OZE wykorzystują powstałą energię na własne potrzeby.

Gmina Obrazów zamierza przystąpić do projektu współfinansowanego ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 –  Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Wstępne założenia zakładają, że projekt będzie polegał na budowie różnych rodzajów instalacji Odnawialnych Źródeł Energii, m.in. instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i kotłów na biomasę, ale również pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Obrazów . Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 85% kosztów.

Mieszkańcy Gminy Obrazów, którzy są zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o złożenie: Deklaracji udziału w Projekcie, Oświadczenia– kryteria rekrutacji, oraz Ankiety mającej na celu określenie doboru instalacji OZE.

Wypełnioną Deklarację wraz z Ankietą należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy, w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2017 r. (osobiście lub pocztą lub poprzez przesłanie skanu na e-mail: inwestycje@obrazow.pl lub faksem: 15 83 65 551 – decyduje data wpływu do Urzędu).

Dziś o godz. 11.00 w budynku Zespole Gospodarki Komunalnej w Obrazowie (przy placu targowym) odbędzie się spotkanie informacyjne. To szansa na zapoznanie się z projektem, wadami i zaletami posiadania takiej instalacji oraz rozmowa ze specjalistami w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii.

Szczegółowy zakres projektu zostanie określony po spotkaniu z mieszkańcami oraz zebraniu wszystkich ankiet. Kryteria i sposób wyboru uczestników zamieszczony zostanie na stronie internetowej Gminy.

Kinga Kędziora Palińska/ UG Obrazów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Klimontów

tsa24.com3 marca 2021

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Złota

tsa24.com3 marca 2021

Urząd Gminy w Samborcu włącza się w akcję #applechallenge

tsa24.com3 marca 2021

W Samborcu wybudowany zostanie nowy most w ciągu drogi krajowej nr 79

tsa24.com2 marca 2021

Pożar budynku w miejscowości Trzebiesławice

tsa24.com2 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021