W Sandomierzu

W Sandomierzu będzie casting do musicalu rockowego

W Sandomierzu będzie casting do musicalu rockowego

Sandomierskie Centrum Kultury poszukuje aktorów, wokalistów i tancerzy do musicalu rockowego z muzyką na żywo pt. „Przebudzenie Wiosny” Dunkana Sheika i Stevena Satera. W mieście powstanie Sandomierska Akademia Musicalu. Casting odbędzie się w najbliższy piątek, 19 maja o godz. 17.30 w Porcie Kultury, przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu. Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie, nie zwlekaj 0- zgłoszenia można składać tylko do środy. 

Jak przygotować się do castingu?

Wokaliści i aktorzy: 2 dowolne utwory muzyczne (w tym jeden w języku polskim – mile widziane utwory z musicalu) oraz 1 utwór poetycki/prozę.

Tancerze: 1 choreografię (taniec współczesny/jazz) oraz 1 utwór poetycki/prozę.

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie http://www.esceka.pl/news/casting-do-musicalu-rockowego) należy przesłać na adres: kk@esceka.pl do 17 maja 2017 r. włącznie. Więcej informacji i aktualności na profilu FB: Sandomierska Akademia Musicalu.

Sandomierska Akademia Musicalu

-To kolejny grand jaki udało nam się uzyskać z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sandomierska Akademia Musicalu jest autorskim projektem Kamili Kraniec – Panek, teatrolog z SCK. Bardzo liczymy na aktywność mieszkańców Sandomierza i okolic. Nie wyznaczamy górnej granicy wieku uczestników, chcemy aby w naszym projekcie wzięły osoby w rożnym przedziale wiekowym – powiedział Wojciech Dumin, Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury.

Sandomierska Akademia Musicalu to innowacyjne na skalę wojewódzką przedsięwzięcie, mające na celu zwiększenie kreatywności oraz aktywizację twórczą uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Na projekt składają się różnorodne formy pracy z uczestnikami, takie jak: 7-miesięczne warsztaty musicalowe, warsztaty mistrzowskie prowadzone przez profesjonalistów w dziedzinie aktorstwa, wokalistyki, tańca, scenopisarstwa i pedagogiki teatru, spotkanie autorskie, pokazy filmowe połączone z panelem dyskusyjnym, musicalowe spotkania dla dzieci, wyjazdy do teatrów muzycznych, gra miejska „Musical nad Wisłą”, a także happening w przestrzeni miejskiej. Zwieńczeniem projektu będzie widowisko musicalowe z muzyką na żywo pt. „Przebudzenie wiosny”, tworzone przez uczestników projekt. Organizatorem jest Sandomierskie Centrum Kultury i Miasto Sandomierz. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O musicalu

„Spring Awakening” to adaptacja kontrowersyjnego dramatu Franka Wedekinda pt. „Przebudzenie wiosny: tragedia dziecięca” z 1891 roku. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Niemczech. Głównym tematem musicalu jest niezrozumienie międzypokoleniowe oraz problemy wynikające z utrudnionego dialogu pomiędzy młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Światowa prapremiera musicalu na off-Broadwayu miała miejsce w Atlantic Theater Company 19 maja 2006 roku. W 2007 roku musical został nominowany do nagrody Tony w jedenastu kategoriach, wygrywając osiem statuetek, m.in. za najlepszy musical, choreografię, reżyserię, libretto i muzykę.

-Chcemy odbiec od stereotypu jaki krąży wokół musicalu i pokazać jego rockową wersję. Zależy nam, aby stworzyć nową jakość spektakli w Sandomierzu, dlatego będzie to musical z muzyką na żywo. Podczas występu będzie grał zespół rockowy, który tworzą głównie muzycy z Sandomierza – poinformowała autorka projektu.

Patronat medialny nad wydarzeniem: portal informacyjny o Sandomierzu www.tsa24.com, Radio Kielce, Radio Leliwa Sp. z o.o., Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach, iTV Wisła, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Miesięcznik „Sandomierzanin”, serwis internetowy nadwisla24.pl.

casting plakat

K.K. Palińska / Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021