kultura i rozrywka

W Sandomierzu casting do musicalu rockowego

W Sandomierzu casting do musicalu rockowego

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na CASTING DO MUSICALU ROCKOWEGO z muzyką na żywo pt. „Przebudzenie wiosny” Dunkana Sheika i Stevena Satera. Poszukujemy aktorów, wokalistów i tancerzy.

MIEJSCE CASTINGU: Port Kultury, ul. Portowa 24 w Sandomierzu
DATA CASTINGU: 19 maja (piątek), godz. 17:30

„Spring Awakening” to adaptacja kontrowersyjnego dramatu Franka Wedekinda pt. „Przebudzenie wiosny: tragedia dziecięca” z 1891 roku. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Niemczech. Głównym tematem musicalu jest niezrozumienie międzypokoleniowe oraz problemy wynikające z utrudnionego dialogu pomiędzy młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Światowa prapremiera musicalu na off-Broadwayu miała miejsce w Atlantic Theater Company 19 maja 2006 roku. W 2007 roku musical został nominowany do nagrody Tony w jedenastu kategoriach, wygrywając osiem statuetek, m.in. za najlepszy musical, choreografię, reżyserię, libretto i muzykę.

W RAMACH UDZIAŁU W CASTINGU PROSIMY O PRZYGOTOWANIE:
1. Wokaliści i aktorzy:
2 dowolne utwory muzyczne (w tym jeden w języku polskim – mile widziane utwory
z musicalu) oraz 1 utwór poetycki/prozę.
2. Tancerze:
1 choreografię (taniec współczesny/jazz) oraz 1 utwór poetycki/prozę.

Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie http://www.esceka.pl/news/casting-do-musicalu-rockowego) należy przesłać na adres: kk@esceka.pl do 17 maja 2017 r. włącznie. Więcej informacji i aktualności na profilu FB: Sandomierska Akademia Musicalu.

WIĘCEJ O PROJEKCIE:
Sandomierska Akademia Musicalu to innowacyjne na skalę wojewódzką przedsięwzięcie, mające na celu zwiększenie kreatywności oraz aktywizację twórczą uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Na projekt składają się różnorodne formy pracy z uczestnikami, takie jak: 7-miesięczne warsztaty musicalowe, warsztaty mistrzowskie (prowadzone przez profesjonalistów w dziedzinie aktorstwa, wokalistyki, tańca, scenopisarstwa i pedagogiki teatru), spotkanie autorskie, pokazy filmowe połączone z panelem dyskusyjnym, musicalowe spotkania dla dzieci, wyjazdy do teatrów muzycznych, gra miejska „Musical nad Wisłą”, a także happening w przestrzeni miejskiej. Zwieńczeniem projektu będzie widowisko musicalowe z muzyką na żywo pt. PRZEBUDZENIE WIOSNY, tworzone przez uczestników projektu!

Organizatorem wydarzenia jest  Sandomierskie Centrum Kultury i  Miasto Sandomierz. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal informacyjny o Sandomierzu www.tsa24.com,  Radio Kielce, Radio Leliwa Sp. z o.o., Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach, iTV Wisła, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Miesięcznik „Sandomierzanin”, serwis internetowy nadwisla24.pl,
casting plakatŹródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

centrum informacji

Wyróżnienie dla sandomierskiego Centrum Informacji Turystycznej

tsa24.com28 września 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

Dzień ZdrowECO Optymisty

tsa24.com27 września 2021

Piknik Rodzinny w „Przystanku Błonie”

tsa24.com24 września 2021

WITAMINA JAZZ 2021

tsa24.com24 września 2021

Repertuar “Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Spektakl “Kepler 22B”

tsa24.com21 września 2021

“Srebrna Chochla” dla Gminy Zawichost

tsa24.com20 września 2021

Sandomierska Strefa Rocka – relacja

tsa24.com20 września 2021