W Sandomierzu

W Sandomierzu obchodzili Dzień Autyzmu

W Sandomierzu obchodzili Dzień Autyzmu

Okazanie wsparcia i solidarności dla osób z autyzmem, włączanie ich do przestrzeni publicznej oraz propagowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu to główne idee sandomierskich obchodów Światowego Dnia Autyzmu.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie PaNaCeUm. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. konsultacje ze specjalistami, prezentacje pomocy sensorycznych, zabawy terapeutyczne, ścieżki sensoryczne. Chętni mogli wziąć udział w eksperymentach sensorycznych i przez chwilę zobaczyć jak czuje się osoba dotknięta autyzmem.

Choć światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia, który przypada w niedzielę. PaNaCeUm celowo zorganizowało sandomierskie obchody w piątek, 31 marca, aby mogli wziąć w nim udział również uczniowie szkół. Uczestnicy święta otrzymali niebieskie wstążeczki oraz balony w tym samym kolorze, który symbolizuje solidarność z osobami autystycznymi.

– Zależy nam, by zwykli ludzie mogli zauważyć jak na co dzień czują się osoby z zaburzeniami autystycznymi, jak widzą, jak słyszą, jakie mają doznania. Często nie zdajemy sobie sprawy jak trudne jest życie autystów wśród nas – powiedziała Katarzyna Duda, Prezes Stowarzyszenia PaNaCeUm.

Dzień Autyzmu został organizowany w ramach projektu “Trójstronna koalicja, czyli warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli w trosce o przyszłość młodych pokoleń”. Dofinansowywany jest on ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

K.K. Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021