W Sandomierzu otwarto punkt konsultacji onkologicznej

W Sandomierzu otwarto punkt konsultacji onkologicznej

Punkt Konsultacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Sandomierzu został już oficjalnie otwarty. To dobra wiadomość dla chorych z powiatu sandomierskiego, którzy walczą z chorobą nowotworową. Od nowego roku zamiast jeździć do Kielc, będą mogli konsultować stan swojego zdrowia w Sandomierzu.

img_6851-kopiowanie

Przypomnijmy, że od 21 listopada chorzy bezpłatnie wykonują podstawowe badania onkologiczne w Sandomierzu. Lekarze z kieleckiej kliniki będą przyjmować pacjentów na miejscu w każdy czwartek. To dla chorych duże ułatwienie, ponieważ zaoszczędzą dzięki temu nie tylko czas, ale również pieniądze.

Choć w przyszłości planuje się stworzenie w mieście filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a dokładnie oddziału radioterapii. Są to jednak bardzo odległe plany.

-Takie przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych i przebudowy sandomierskiego szpitala. Ale podkreślam, że są do tego warunki – powiedział Janusz Sikorski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Ducha Świętego w Sandomierzu.

Zdaniem marszałka Jarubasa dotacje unijne stwarzają szansę na realizację tego pomysłu. Otwarcie punktu konsultacji onkologicznej to pierwszy krok w tym kierunku.

– Nasze spotkanie wieńczy ideę – „Onkologia bliżej ludzi”. Coraz więcej osób zgłasza się na leczenie do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. To pokazuje, że powinniśmy szukać przestrzeni działania w kooperacji między szpitalami. Musimy przybliżać ludziom możliwość leczenia onkologicznego. Ta idea realizuje się dziś chociażby w otworzeniu punktu konsultacji w Sandomierzu. To miejsce, w którym powinien powstać oddział radioterapii. Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko żeby do tego doszło, zwłaszcza, że wkrótce będziemy mieć dostęp do środków unijnych – powiedział Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Na Starostwie Powiatowym w Sandomierzu spoczywa wynagrodzenie lekarza, który będzie pracował w Punkcie Konsultacyjnym. Burmistrz miasta zadeklarował wsparcie finansowe. Jego zdaniem wszystkie gminy z powiatu powinny współfinansować to przedsięwzięcie.

obraz3-kopiowanie obraz2-kopiowanie obraz1-kopiowanie

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021