W Sandomierzu

W Sandomierzu otwarto punkt konsultacji onkologicznej

W Sandomierzu otwarto punkt konsultacji onkologicznej

Punkt Konsultacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Sandomierzu został już oficjalnie otwarty. To dobra wiadomość dla chorych z powiatu sandomierskiego, którzy walczą z chorobą nowotworową. Od nowego roku zamiast jeździć do Kielc, będą mogli konsultować stan swojego zdrowia w Sandomierzu.

img_6851-kopiowanie

Przypomnijmy, że od 21 listopada chorzy bezpłatnie wykonują podstawowe badania onkologiczne w Sandomierzu. Lekarze z kieleckiej kliniki będą przyjmować pacjentów na miejscu w każdy czwartek. To dla chorych duże ułatwienie, ponieważ zaoszczędzą dzięki temu nie tylko czas, ale również pieniądze.

Choć w przyszłości planuje się stworzenie w mieście filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a dokładnie oddziału radioterapii. Są to jednak bardzo odległe plany.

-Takie przedsięwzięcie wymaga dużych nakładów finansowych i przebudowy sandomierskiego szpitala. Ale podkreślam, że są do tego warunki – powiedział Janusz Sikorski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Ducha Świętego w Sandomierzu.

Zdaniem marszałka Jarubasa dotacje unijne stwarzają szansę na realizację tego pomysłu. Otwarcie punktu konsultacji onkologicznej to pierwszy krok w tym kierunku.

– Nasze spotkanie wieńczy ideę – “Onkologia bliżej ludzi”. Coraz więcej osób zgłasza się na leczenie do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. To pokazuje, że powinniśmy szukać przestrzeni działania w kooperacji między szpitalami. Musimy przybliżać ludziom możliwość leczenia onkologicznego. Ta idea realizuje się dziś chociażby w otworzeniu punktu konsultacji w Sandomierzu. To miejsce, w którym powinien powstać oddział radioterapii. Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko żeby do tego doszło, zwłaszcza, że wkrótce będziemy mieć dostęp do środków unijnych – powiedział Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Na Starostwie Powiatowym w Sandomierzu spoczywa wynagrodzenie lekarza, który będzie pracował w Punkcie Konsultacyjnym. Burmistrz miasta zadeklarował wsparcie finansowe. Jego zdaniem wszystkie gminy z powiatu powinny współfinansować to przedsięwzięcie.

obraz3-kopiowanie obraz2-kopiowanie obraz1-kopiowanie

Kinga Kędziora Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

W Sandomierzu, wycięto drzewa stare, w złym stanie i grożące zawaleniem

tsa24.com5 marca 2021

Kolizja trzech pojazdów na ul. Portowej w Sandomierzu

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021