kultura i rozrywka

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

Trwają prace remontowe przy tworzeniu nowego artystycznego miejsca na mapie Sandomierza. Galeria Optymizmu- Projekt Autorski Anny Baran będzie się mieściła pod adresem Rynek 2. Otwarcie już w marcu.

Anna Baran będzie prezentowała i sprzedawała w swojej galerii nie tylko własne prace takie jak sandomierskie świeczniki czy biżuterię. W Galerii Optymizmu będzie można zobaczyć i kupić biżuterię innych autorów, a także rzeźbę i malarstwo. Sandomierzanka podkreśla, że priorytetem są dla niej prace lokalnych artystów. Podjęła już współpracę m.in. z Andrzejem Wilkiem i Patrykiem Goszczyńskim.

– Myślę, ze to bardzo dobry czas. Sandomierz odwiedza coraz więcej turystów. Jeśli ktoś będzie chciał pokazać w mojej galerii swoją twórczości nie zależnie czy będzie to malarstwo czy rzeźba, jestem otwarta na współpracę. Chciałabym również cyklicznie organizować wydarzenia, które nie będą kończyły się jednego dnia. Np. po wernisażu malarstwa w sobotę, chciałabym w niedzielę urządzić warsztaty dla dzieci, połączone np. ze spływem kajakowym. To nowość nie tylko dla turystów ale przede wszystkim mieszkańców miasta. Nie nastawiam się tylko na komercyjną sprzedaż, ale również na twórcze projekty i pobudzanie dzieci do aktywności. Chcę wychodzić z moimi działaniami na zewnątrz, nie będę zamykała się tylko w ścianach galerii – powiedziała Anna Baran

Założycielka Galerii Optymizmu w ubiegłym roku zaczęła wykonywać świeczniki z korzeni jabłoni i krzemienia pasiastego. Zależało jej aby wykorzystać w swoich pracach surowce charakterystyczne dla ziemi sandomierskiej. Pierwszy raz pokazała swoje prace na kiermaszu artystycznym w Dołżycy. Po krótkim czasie postanowiła, że otworzy własną galerię. Przygotowania lokalu rozpoczęły się we wrześniu. Obecnie w siedzibie galerii trwają jeszcze prace remontowe. Otwarcie połączone z wernisażem fotografii Patryka Goszczyńskiego zostały zaplanowane na 4 marca.

Anna korzysta ze środków pochodzących z projektu „Przedsiębiorczość bez barier” realizowanego przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

IMG_8326 (Kopiowanie)

IMG_8329 (Kopiowanie)

IMG_8331 (Kopiowanie)

IMG_8332 (Kopiowanie)

IMG_8575 (Kopiowanie)

IMG_8580 (Kopiowanie)

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Niebawem otwarcie „Galerii Optymizmu” – Portal Informacyjny o Sandomierzu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Stroje dla Koła Gospodyń Wiejskich “Łoniowianki”

tsa24.com8 marca 2021

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021