kultura i rozrywka

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

Trwają prace remontowe przy tworzeniu nowego artystycznego miejsca na mapie Sandomierza. Galeria Optymizmu- Projekt Autorski Anny Baran będzie się mieściła pod adresem Rynek 2. Otwarcie już w marcu.

Anna Baran będzie prezentowała i sprzedawała w swojej galerii nie tylko własne prace takie jak sandomierskie świeczniki czy biżuterię. W Galerii Optymizmu będzie można zobaczyć i kupić biżuterię innych autorów, a także rzeźbę i malarstwo. Sandomierzanka podkreśla, że priorytetem są dla niej prace lokalnych artystów. Podjęła już współpracę m.in. z Andrzejem Wilkiem i Patrykiem Goszczyńskim.

– Myślę, ze to bardzo dobry czas. Sandomierz odwiedza coraz więcej turystów. Jeśli ktoś będzie chciał pokazać w mojej galerii swoją twórczości nie zależnie czy będzie to malarstwo czy rzeźba, jestem otwarta na współpracę. Chciałabym również cyklicznie organizować wydarzenia, które nie będą kończyły się jednego dnia. Np. po wernisażu malarstwa w sobotę, chciałabym w niedzielę urządzić warsztaty dla dzieci, połączone np. ze spływem kajakowym. To nowość nie tylko dla turystów ale przede wszystkim mieszkańców miasta. Nie nastawiam się tylko na komercyjną sprzedaż, ale również na twórcze projekty i pobudzanie dzieci do aktywności. Chcę wychodzić z moimi działaniami na zewnątrz, nie będę zamykała się tylko w ścianach galerii – powiedziała Anna Baran

Założycielka Galerii Optymizmu w ubiegłym roku zaczęła wykonywać świeczniki z korzeni jabłoni i krzemienia pasiastego. Zależało jej aby wykorzystać w swoich pracach surowce charakterystyczne dla ziemi sandomierskiej. Pierwszy raz pokazała swoje prace na kiermaszu artystycznym w Dołżycy. Po krótkim czasie postanowiła, że otworzy własną galerię. Przygotowania lokalu rozpoczęły się we wrześniu. Obecnie w siedzibie galerii trwają jeszcze prace remontowe. Otwarcie połączone z wernisażem fotografii Patryka Goszczyńskiego zostały zaplanowane na 4 marca.

Anna korzysta ze środków pochodzących z projektu „Przedsiębiorczość bez barier” realizowanego przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

IMG_8326 (Kopiowanie)

IMG_8329 (Kopiowanie)

IMG_8331 (Kopiowanie)

IMG_8332 (Kopiowanie)

IMG_8575 (Kopiowanie)

IMG_8580 (Kopiowanie)

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Niebawem otwarcie „Galerii Optymizmu” – Portal Informacyjny o Sandomierzu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021