kultura i rozrywka

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

W Sandomierzu powstanie Galeria Optymizmu

Trwają prace remontowe przy tworzeniu nowego artystycznego miejsca na mapie Sandomierza. Galeria Optymizmu- Projekt Autorski Anny Baran będzie się mieściła pod adresem Rynek 2. Otwarcie już w marcu.

Anna Baran będzie prezentowała i sprzedawała w swojej galerii nie tylko własne prace takie jak sandomierskie świeczniki czy biżuterię. W Galerii Optymizmu będzie można zobaczyć i kupić biżuterię innych autorów, a także rzeźbę i malarstwo. Sandomierzanka podkreśla, że priorytetem są dla niej prace lokalnych artystów. Podjęła już współpracę m.in. z Andrzejem Wilkiem i Patrykiem Goszczyńskim.

– Myślę, ze to bardzo dobry czas. Sandomierz odwiedza coraz więcej turystów. Jeśli ktoś będzie chciał pokazać w mojej galerii swoją twórczości nie zależnie czy będzie to malarstwo czy rzeźba, jestem otwarta na współpracę. Chciałabym również cyklicznie organizować wydarzenia, które nie będą kończyły się jednego dnia. Np. po wernisażu malarstwa w sobotę, chciałabym w niedzielę urządzić warsztaty dla dzieci, połączone np. ze spływem kajakowym. To nowość nie tylko dla turystów ale przede wszystkim mieszkańców miasta. Nie nastawiam się tylko na komercyjną sprzedaż, ale również na twórcze projekty i pobudzanie dzieci do aktywności. Chcę wychodzić z moimi działaniami na zewnątrz, nie będę zamykała się tylko w ścianach galerii – powiedziała Anna Baran

Założycielka Galerii Optymizmu w ubiegłym roku zaczęła wykonywać świeczniki z korzeni jabłoni i krzemienia pasiastego. Zależało jej aby wykorzystać w swoich pracach surowce charakterystyczne dla ziemi sandomierskiej. Pierwszy raz pokazała swoje prace na kiermaszu artystycznym w Dołżycy. Po krótkim czasie postanowiła, że otworzy własną galerię. Przygotowania lokalu rozpoczęły się we wrześniu. Obecnie w siedzibie galerii trwają jeszcze prace remontowe. Otwarcie połączone z wernisażem fotografii Patryka Goszczyńskiego zostały zaplanowane na 4 marca.

Anna korzysta ze środków pochodzących z projektu „Przedsiębiorczość bez barier” realizowanego przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

IMG_8326 (Kopiowanie)

IMG_8329 (Kopiowanie)

IMG_8331 (Kopiowanie)

IMG_8332 (Kopiowanie)

IMG_8575 (Kopiowanie)

IMG_8580 (Kopiowanie)

Kinga Kędziora Palińska

2 komentarze

Komentarze

  1. Pingback: Niebawem otwarcie „Galerii Optymizmu” – Portal Informacyjny o Sandomierzu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

tsa24.com21 czerwca 2021

Uroczystości patriotyczne ku czci 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich

tsa24.com21 czerwca 2021

Lato czuć w powietrzu! Czwartki w Muzeum

tsa24.com21 czerwca 2021

Podsumowanie szkolenia pływackiego

tsa24.com16 czerwca 2021

Sukces Martyny Sygnet w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS

tsa24.com16 czerwca 2021

Promocja książki “Szlak Wisły” – relacja

tsa24.com16 czerwca 2021

Jubileusz Złotych Godów w Zawichoście

tsa24.com14 czerwca 2021

Wystawa młodych artystów otwarta

tsa24.com14 czerwca 2021

Otwarcie wystawy na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com14 czerwca 2021