W Sandomierzu

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

Fani serialu “Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzać w Sandomierzu filmową scenografię. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z figurą woskową Artura Żmijewskiego, Kingi Preis, Piotra Polka i Michała Pieli. Otwarcie wystawy już w marcu.

Dawna restauracja “Retro” na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu zamieni się wkrótce w Świat Ojca Mateusza. Od września trwają prace nad odtworzeniem scenografii planu filmowego. Goście wystawy zobaczą m.in. wnętrze kościoła, który mieści się w Gliniance, kuchnię serialowej Natalii, komisariat policji, celę i pokój biskupa. W każdej części odtworzonej scenografii zostanie umieszczona figura woskowa głównych bohaterów, czyli postać ks. Mateusza, Natalii Borowik, Mieczysława Nocula i Oresta Możejki.

Odwiedzający wystawę będą poznawali ją poprzez różne zmysły, nie tylko wzrok i dotyk, ale także węch i słuch. Usłyszą serialową ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Michała Lorenca oraz poczują typowe dla kuchni czy kościoła zapachy. To atrakcja przygotowana przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych.

Telewizja Polska udzieliła twórcom projektu licencji na odtworzenie scenografii.  Producent serialu zapewnił wsparcie merytoryczne oraz chęć nawiązania stałej współpracy ekipy filmowej ze Światem Ojca Mateusza. Całą scenografię wystawy zaprojektował Jacek Mocny, scenograf serialu “Ojciec Mateusz”.

IMG_8610 (Kopiowanie)
Obiekt zostanie również serialowym centrum informacji. Podczas zwiedzania wystawy będzie można dowiedzieć się co będzie się działo w serialu w przyszłości. Ekipa filmowa zapowiedziała, że podczas pobytu w mieście aktorzy będą odwiedzali Świat Ojca Mateusza, spotykali się z fanami i rozdawali autografy.

IMG_8619 (Kopiowanie)

– Przyjezdni szukają w Sandomierzu miejsc z planu filmowego, których w mieście nie ma, bo są kręcone w innej części Polski, jak np. kościół w Gliniance. Nie chcemy aby turyści wyjeżdżali z Sandomierza rozczarowani, a wręcz przeciwnie mogli mieć pamiątkę z planu filmowego. Dlatego nasi goście będą mogli wejść do komisariatu policji czy usiąść z serialową Natalią przy stole i poczuć się jak u niej na plebanii – powiedział Artur Wnuk, właściciel Świata Ojca Mateusza.

IMG_8608 (Kopiowanie)IMG_8614 (Kopiowanie)IMG_8615 (Kopiowanie)IMG_8621 (Kopiowanie)

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Sandomierzu. Świat Ojca Mateusza to prywatna inicjatywa przedsiębiorców realizowana ich własnym nakładem finansowym. Fani serialu “Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzić wystawę pod koniec marca.

Obiekt będzie czynny 7 dni w tygodniu przez cały rok, nie tylko podczas tzw. sezonu turystycznego. Koszt biletów: 10 zł ulgowy i 13 zł normalny.

Kinga Kędziora Palińskadocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021