W Sandomierzu

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

Fani serialu „Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzać w Sandomierzu filmową scenografię. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z figurą woskową Artura Żmijewskiego, Kingi Preis, Piotra Polka i Michała Pieli. Otwarcie wystawy już w marcu.

Dawna restauracja „Retro” na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu zamieni się wkrótce w Świat Ojca Mateusza. Od września trwają prace nad odtworzeniem scenografii planu filmowego. Goście wystawy zobaczą m.in. wnętrze kościoła, który mieści się w Gliniance, kuchnię serialowej Natalii, komisariat policji, celę i pokój biskupa. W każdej części odtworzonej scenografii zostanie umieszczona figura woskowa głównych bohaterów, czyli postać ks. Mateusza, Natalii Borowik, Mieczysława Nocula i Oresta Możejki.

Odwiedzający wystawę będą poznawali ją poprzez różne zmysły, nie tylko wzrok i dotyk, ale także węch i słuch. Usłyszą serialową ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Michała Lorenca oraz poczują typowe dla kuchni czy kościoła zapachy. To atrakcja przygotowana przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych.

Telewizja Polska udzieliła twórcom projektu licencji na odtworzenie scenografii.  Producent serialu zapewnił wsparcie merytoryczne oraz chęć nawiązania stałej współpracy ekipy filmowej ze Światem Ojca Mateusza. Całą scenografię wystawy zaprojektował Jacek Mocny, scenograf serialu „Ojciec Mateusz”.

IMG_8610 (Kopiowanie)
Obiekt zostanie również serialowym centrum informacji. Podczas zwiedzania wystawy będzie można dowiedzieć się co będzie się działo w serialu w przyszłości. Ekipa filmowa zapowiedziała, że podczas pobytu w mieście aktorzy będą odwiedzali Świat Ojca Mateusza, spotykali się z fanami i rozdawali autografy.

IMG_8619 (Kopiowanie)

– Przyjezdni szukają w Sandomierzu miejsc z planu filmowego, których w mieście nie ma, bo są kręcone w innej części Polski, jak np. kościół w Gliniance. Nie chcemy aby turyści wyjeżdżali z Sandomierza rozczarowani, a wręcz przeciwnie mogli mieć pamiątkę z planu filmowego. Dlatego nasi goście będą mogli wejść do komisariatu policji czy usiąść z serialową Natalią przy stole i poczuć się jak u niej na plebanii – powiedział Artur Wnuk, właściciel Świata Ojca Mateusza.

IMG_8608 (Kopiowanie)IMG_8614 (Kopiowanie)IMG_8615 (Kopiowanie)IMG_8621 (Kopiowanie)

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Sandomierzu. Świat Ojca Mateusza to prywatna inicjatywa przedsiębiorców realizowana ich własnym nakładem finansowym. Fani serialu „Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzić wystawę pod koniec marca.

Obiekt będzie czynny 7 dni w tygodniu przez cały rok, nie tylko podczas tzw. sezonu turystycznego. Koszt biletów: 10 zł ulgowy i 13 zł normalny.

Kinga Kędziora Palińskadocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021

Sandomierskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

tsa24.com13 października 2021

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

tsa24.com13 października 2021

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów w szkole podstawowej nr 2

tsa24.com12 października 2021