W Sandomierzu

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

W Sandomierzu powstanie Świat Ojca Mateusza

Fani serialu “Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzać w Sandomierzu filmową scenografię. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z figurą woskową Artura Żmijewskiego, Kingi Preis, Piotra Polka i Michała Pieli. Otwarcie wystawy już w marcu.

Dawna restauracja “Retro” na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu zamieni się wkrótce w Świat Ojca Mateusza. Od września trwają prace nad odtworzeniem scenografii planu filmowego. Goście wystawy zobaczą m.in. wnętrze kościoła, który mieści się w Gliniance, kuchnię serialowej Natalii, komisariat policji, celę i pokój biskupa. W każdej części odtworzonej scenografii zostanie umieszczona figura woskowa głównych bohaterów, czyli postać ks. Mateusza, Natalii Borowik, Mieczysława Nocula i Oresta Możejki.

Odwiedzający wystawę będą poznawali ją poprzez różne zmysły, nie tylko wzrok i dotyk, ale także węch i słuch. Usłyszą serialową ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Michała Lorenca oraz poczują typowe dla kuchni czy kościoła zapachy. To atrakcja przygotowana przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych.

Telewizja Polska udzieliła twórcom projektu licencji na odtworzenie scenografii.  Producent serialu zapewnił wsparcie merytoryczne oraz chęć nawiązania stałej współpracy ekipy filmowej ze Światem Ojca Mateusza. Całą scenografię wystawy zaprojektował Jacek Mocny, scenograf serialu “Ojciec Mateusz”.

IMG_8610 (Kopiowanie)
Obiekt zostanie również serialowym centrum informacji. Podczas zwiedzania wystawy będzie można dowiedzieć się co będzie się działo w serialu w przyszłości. Ekipa filmowa zapowiedziała, że podczas pobytu w mieście aktorzy będą odwiedzali Świat Ojca Mateusza, spotykali się z fanami i rozdawali autografy.

IMG_8619 (Kopiowanie)

– Przyjezdni szukają w Sandomierzu miejsc z planu filmowego, których w mieście nie ma, bo są kręcone w innej części Polski, jak np. kościół w Gliniance. Nie chcemy aby turyści wyjeżdżali z Sandomierza rozczarowani, a wręcz przeciwnie mogli mieć pamiątkę z planu filmowego. Dlatego nasi goście będą mogli wejść do komisariatu policji czy usiąść z serialową Natalią przy stole i poczuć się jak u niej na plebanii – powiedział Artur Wnuk, właściciel Świata Ojca Mateusza.

IMG_8608 (Kopiowanie)IMG_8614 (Kopiowanie)IMG_8615 (Kopiowanie)IMG_8621 (Kopiowanie)

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Sandomierzu. Świat Ojca Mateusza to prywatna inicjatywa przedsiębiorców realizowana ich własnym nakładem finansowym. Fani serialu “Ojciec Mateusz” będą mogli zwiedzić wystawę pod koniec marca.

Obiekt będzie czynny 7 dni w tygodniu przez cały rok, nie tylko podczas tzw. sezonu turystycznego. Koszt biletów: 10 zł ulgowy i 13 zł normalny.

Kinga Kędziora Palińskadocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Sandomierzu

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021