Fotorelacje

W Sandomierzu trwa Jarmark Jagielloński

W Sandomierzu trwa Jarmark Jagielloński

Stoiska handlowe, inscenizacje historyczne, warsztaty gotyckiej kaligrafii i muzyka tradycyjna to atrakcje tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego, który odbywa się na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Na Starówce można kupić tradycyjny chleb, wędliny, przyprawy, nalewki, soki, przetwory, odzież, kosmetyki, a nawet ceramikę i starocie. Jarmark rozpoczął się w sobotę rano, a zakończy się dziś wieczorem.

Atrakcją pierwszego dnia Jarmarku była inscenizacja Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej- Koronacja Elżbiety Granowskiej z domu Pileckiej – wojewodzianki sandomierskiej na Królową Polski oraz jej uroczysty ingres, pasowanie na rycerzy oraz bal dworski. Gwiazdą wieczoru był zespół Kipikasza, który zaprezentował na scenie autorskie aranżacje polskiej muzyki tradycyjnej. Sobotnie świętowanie zakończył teatr ognia i nocny przemarsz bractwa rycerskiego.

Dziś jarmarczne stoiska są czynne od godziny 10.00. Uczestnicy Jarmarku mogą zobaczyć uroczyste zmiany warty rycerzy z XV wieku oraz udać się do historycznego mini obozowiska rzemieślniczego, który mieści się na zielonym skwerze przy Bazylice Katedralnej. W godzinach 13.00-14.30 Krakowskie Bractwo Grodzkie poprowadzi warsztaty gotyckiej kaligrafii, a dodatkowo zobaczymy pokaz kowalstwa i tkactwa.

Na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego odbywa się dziś również impreza towarzysząca Jarmarkowi – Rowerowe Miasteczko Green Velo i promocja szlaku. W programie m.in.: Mobilne Miasteczko Rowerowe z torem przeszkód, namiot z alkogoglami, Kino 5D w KAPSULE Green Velo, konkursy wiedzy o szlaku, – widowisko i występy rowerowo-akrobatyczne Piotra Bielaka o godz. 12.00, 14.00, 16.00.

Artystycznym zakończeniem sandomierskiego jarmarku będzie Recital Elżbiety Dębskiej – wokalistki i gitarzystki. Usłyszymy w jej wykonaniu utwory własne oraz aranżacje m.in. Janisa Joplina, Leonarda Cohena, Jimiiego Hendrixa oraz Niny Simone.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019