kultura i rozrywka

W Sandomierzu wystąpi Lwowskie Trio Fortepianowe

W Sandomierzu wystąpi Lwowskie Trio Fortepianowe

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Lwowskiego Tria Fortepianowego, który odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia  o godz. 17.00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, e-mail:
informacja@sandomierz.travel) lub przed koncertem.

Lwowskie Trio Fortepianowe wystąpi w składzie:
Kateryna Poteriajewa – skrzypce
Olga Szutko – wiolonczela
Natalia Rewakowicz – fortepian

Program koncertu:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Trio fortepianowe d-moll op.49 Części: Molto allegro ed agitato, Andante con moto tranguillo, Leggiero e vivace, Allegro assai appassionato Wasyl Barwiński (1888-1963), kompozytor ukraiński – Trio fortepianowe a-moll (1910)
Części: Andante sentimentale. Allegro energico, Andante, Allegro giocoso (alla Kolomyika)

Lwowskie Trio Fortepianowe  działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena,
Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija
Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz – fortepian
Ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa. W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym „Con Fuoco”, z którym zrealizowała m.in. poetycko-muzyczny program „Paryski Salon Fryderyka” z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę
fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławie na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.

Kateryna Poteriajewa – skrzypce
Urodziła się we Lwowie i tu zdobyła muzyczną edukację, najpierw kończąc specjalistyczną szkołę muzyczną im. Solomii Kruszelnickiej, a następnie otrzymując dyplom z wyróżnieniem w muzycznej akademii im. Mykoły Łysenki w klasie Heorhija Pawlija i Oresty Kohut. Już w czasie studiów przejawiła dużą aktywność zdobywając nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnoukraińskich konkursach muzycznych. Brała udział w międzynarodowym festiwalu „spotkania ukraińskiej i polskiej młodzieży (Lwów – 2006, Warszawa – 2007). Prowadzi aktywną muzyczną działalność jako solistka i kameralistka. Występowała z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Lwowskiej. Od 2013 roku jest muzykiem Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej INSO.

Olga Szutko – wiolonczela
Urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a takżew Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Jest laureatem konkursów muzycznych
w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.

unnamed (1)

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021