kultura i rozrywka

W Sandomierzu zapalą “Światełko dla Armii Krajowej

W Sandomierzu zapalą “Światełko dla Armii Krajowej

Uroczystości patriotyczne związane z 75 rocznicą powstania Armii Krajowej odbędą się dziś o godz. 17.00 na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu przy Kwaterze Pielaszowiaków.

14 lutego 1942 roku doszło do przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która była największą armią podziemną okupowanej Europy. Zapalmy symboliczne znicze pamięci w miejscach czynu zbrojnego żołnierzy AK walczących o niepodległość Polski. Oddajmy cześć bohaterom naszej wolności. Sandomierzan zapraszam do zapalenia “Światełka dla Armii Krajowej” na Kwaterze Pielaszowiaków, żołnierzy sandomierskiego 1. batalionu wchodzącego w skład 2. pp Leg. AK, poległych w czasie akcji “Burza” w bitwie pod Pielaszowem. Zapalmy również znicze na symbolicznej mogile dowódcy 2 pp Leg. AK, ppłk. Antoniego Kruka-Wiktorowskiego.

Uroczystości odbędą się w  14 lutego 2017 o godzinie 17:00 na sandomierskim Cmentarzu Katedralnym, przy Kwaterze Pielaszowiaków, gdzie zostanie zaciągnięta honorowa warta przez żołnierzy 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. W akcji „Światełko dla Armii Krajowej“ wezmą również udział 2 plutony NSR, młodzież szkolna, która złoży przysięgę składaną przez żołnierzy wstępujących w szeregi Armii Krajowej. Serdecznie zapraszam mieszkańców Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej do włączenia się do akcji „Światełko dla Armii Krajowej“, która organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

plakat ak

Dziękuję dowódcy 3. Sandomierskiego Batalionu Technicznego, panu ppłk Leszkowi Ślimakowi za pomoc w organizacji uroczystości.
Okażmy wspólnie wdzięczność bohaterom walki o niepodległą i suwerenną Rzeczpospolitą na Ziemi Sandomierskiej. Cześć ich pamięci!

Marek Kwitek
Poseł na Sejm RP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Szczepienia przeciw meningokokom w Gminie Sandomierz

tsa24.com18 lutego 2021

Podsumowanie konkursu „Gmina Obrazów bez tajemnic – na tropie historycznych poszukiwań”

tsa24.com18 lutego 2021

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

tsa24.com17 lutego 2021

MBP w Sandomierzu wydała tomik poezji

tsa24.com16 lutego 2021

Zakochany Sandomierz

tsa24.com15 lutego 2021

Walentynki w Sandomierzu

tsa24.com12 lutego 2021