kultura i rozrywka

W Sandomierzu zapalą “Światełko dla Armii Krajowej

W Sandomierzu zapalą “Światełko dla Armii Krajowej

Uroczystości patriotyczne związane z 75 rocznicą powstania Armii Krajowej odbędą się dziś o godz. 17.00 na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu przy Kwaterze Pielaszowiaków.

14 lutego 1942 roku doszło do przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która była największą armią podziemną okupowanej Europy. Zapalmy symboliczne znicze pamięci w miejscach czynu zbrojnego żołnierzy AK walczących o niepodległość Polski. Oddajmy cześć bohaterom naszej wolności. Sandomierzan zapraszam do zapalenia “Światełka dla Armii Krajowej” na Kwaterze Pielaszowiaków, żołnierzy sandomierskiego 1. batalionu wchodzącego w skład 2. pp Leg. AK, poległych w czasie akcji “Burza” w bitwie pod Pielaszowem. Zapalmy również znicze na symbolicznej mogile dowódcy 2 pp Leg. AK, ppłk. Antoniego Kruka-Wiktorowskiego.

Uroczystości odbędą się w  14 lutego 2017 o godzinie 17:00 na sandomierskim Cmentarzu Katedralnym, przy Kwaterze Pielaszowiaków, gdzie zostanie zaciągnięta honorowa warta przez żołnierzy 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. W akcji „Światełko dla Armii Krajowej“ wezmą również udział 2 plutony NSR, młodzież szkolna, która złoży przysięgę składaną przez żołnierzy wstępujących w szeregi Armii Krajowej. Serdecznie zapraszam mieszkańców Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej do włączenia się do akcji „Światełko dla Armii Krajowej“, która organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

plakat ak

Dziękuję dowódcy 3. Sandomierskiego Batalionu Technicznego, panu ppłk Leszkowi Ślimakowi za pomoc w organizacji uroczystości.
Okażmy wspólnie wdzięczność bohaterom walki o niepodległą i suwerenną Rzeczpospolitą na Ziemi Sandomierskiej. Cześć ich pamięci!

Marek Kwitek
Poseł na Sejm RP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Modernizacja stadionu LKS Klimontowianka

tsa24.com20 maja 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu w Sandomierzu

tsa24.com20 maja 2020

Przerwa w dostawie wody do 26 maja

tsa24.com19 maja 2020

Przedostatni etap znoszenia ograniczeń

tsa24.com13 maja 2020

Brama Opatowska i Trasa Podziemna otwarte

tsa24.com8 maja 2020

Biblioteki znowu dostępne

tsa24.com8 maja 2020

Muzeum w Sandomierzu otwarte dla zwiedzających

tsa24.com6 maja 2020

Atrakcje Sandomierza z „Voucherem Optymizmu”

tsa24.com30 kwietnia 2020

Wraca Sandomierska giełda z nowymi zasadami

tsa24.com29 kwietnia 2020