sport

W sobotę pojedynek beniaminków

Sandomierski Klub Sportowy Wisła Sandomierz 26 sierpnia o godz. 17.00 rozegra z Chełmianką Chełm mecz o mistrzostwo III ligi. Wiślacy podobnie jak przeciwnik z Chełma w sezonie 2016/17 wywalczyli awans do III ligi. Mecz 4.kolejki będzie zatem pojedynkiem beniaminków.  Nigdy przedtem Wiślacy nie konfrontowali się z biało – zielonymi na sandomierskim stadionie.

Po 3.kolejkach lepszy dorobek punktowy od Wisły ma  przeciwnik plasując się na 7 pozycji z 6 zdobytymi puntkami. W pierwszej kolejce zawodnicy Chełmianki pokonali na własnym obiekcie MKS Trzebinia 2:0. Kolejne dwa spotkanie to potyczka z drużynami z, którymi Wisła gubiła punkty. W 2. kolejce Chełmianka niespodziewanie rozgromiła w Oświęcimiu Sołę (0:4) a w ostatniej kolejce również niespodziewanie biało – zieloni przegrali na własnym obiekcie z Wiślanem Jąśkowice (1:2).

21039541_273916769774055_2089866803_n

-III liga już po 3. kolejkach zweryfikowała i pokazała, że mecz meczowi nierówny. Młody zespół z Chełma jest nieobliczalny i groźny o czym świadczy między innymi wysoka wygrana w meczu 2. kolejki. Jeśli Wisła do spotkania wyjdzie jak na mecz ze Stalą Rzeszów o wynik możemy być spokojni. Jedynym zmartwieniem jest brak motoru napędowego naszej drużyny – Jarosława Piątkowskiego, który za faul w 85. minucie musi odpokutować najprawdopodobniej 2 kolejne spotkania. Pod znakiem zapytania stoi również występ Daniela Choraba, za sprawą swoich obowiązków służbowych – poinformował Zarząd Klubu SKS Wisła Sandomierz.

W przerwie sobotniego meczu odbędzie się losowanie nagród m.in. biletów na kolejne mecze.