W Sandomierzu

W święta Sandomierz bardzo popularny. W hotelach wyprzedali prawie wszystkie miejsca

W święta Sandomierz bardzo popularny. W hotelach wyprzedali prawie wszystkie miejsca

Od kilku lat widać, że Sandomierz jest bardzo popularny wśród turystów na pobyt świąteczny. Dotyczy to obydwóch najważniejszych świąt w polskiej tradycji.

W tegoroczne Święta Wielkanocne większość hoteli sprzedała prawie wszystkie miejsca noclegowe. Specjalne oferty wielkanocne przygotowały sandomierskie hotele: Mały Rzym, Basztowy, Pod Ciżemką.

– Zmieniły się zwyczaje Polaków – ocenia Iza Nowak z „Turystyka.Sandomierz.pl”, branżowego portalu poświęconego sandomierskiej turystyce. – Zamiast świąt w rodzinnym gronie spędzonych przed stołem, wybieramy aktywny wypoczynek, szczególnie, kiedy w tym roku pogoda sprzyja. Sandomierz wśród turystów jest już bardzo popularny, a wszystko za sprawą bijącego rekordy oglądalności serialu „Ojciec Mateusz”.

Wzmożony ruch turystyczny w Sandomierzu można było zaobserwować już Wielki Piątek. Na parkingu pod Bramą Opatowską zatrzymało się dużo samochodów na rejestracjach głównie z Mazowsza, Łódzkiego, Podkarpacia i Śląska. Były też rejestracje znad morza. Wszyscy przyjechali zwiedzić miasto.

turysci na swieta w Sandomierzu1

– Na pewno turyści zechcą obejrzeć podziemną trasę turystyczną, która będzie nieczynna tylko w pierwszy dzień świąt – mówi Lena Stankiewicz z Biura Zwiedzania Sandomierza „Przewodnik-Sandomierz.pl”.
Dostępna będzie też Brama Opatowska, kolejne największa atrakcja.

– Po ostatnich zawirowaniach związanych z przejęciem zabytku przez miasto, ostatecznie udało się otworzyć Bramę z tarasem widokowym u góry. Można ją zwiedzać w sobotę do godziny 16 oraz w drugi dzień Wielkanocy. Ze względu na religijnych charakter świąt, ograniczonemu zwiedzaniu podlegają obiekty sakralne.

– Zainteresowanie turystów Sandomierzem w święta z roku na rok jest coraz większe – uzupełnia Iza Nowak z portalu Sandomierska Turystyka. – Dla gości hotele przygotowują specjalne oferty świąteczne, które jak widać cieszą się sporym zainteresowaniem. – Turyści zamawiają u nas zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem, który jest tylko do ich dyspozycji. Takie zwiedzanie umożliwia bardzo dokładne poznanie miasta i dla turystów jest komfortowe – dodaje Lena Stankiewicz z „Przewodnik-Sandomierz.pl”. – Jeszcze kilka lat wstecz sandomierskie restauracje i hotele w święta ograniczały funkcjonowanie do minimum. Obecnie pracują pełną parą. Wymusił to na nich rynek – uzupełnia Iza Nowak.

Informacja prasowa

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021