Kronika Policyjna

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od dziś w województwie świętokrzyskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu mogą za jej pomocą przekazywać policjantom informacje o niepokojących ich zjawiskach. Na spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowano dziś jak działa i jak korzystać z tego nowego narzędzia, służącego przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa społeczeństwa.

Jak powiedział dziś Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak „Żadna Policja na świecie nie może funkcjonować dobrze bez udziału społeczeństwa. Dlatego liczymy na zgłoszenia mieszkańców o problemach, do których będziemy się odpowiednio odnosić.” Natomiast Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przypomniała o programie Dzielnicowy Bliżej Nas wskazującym na to, że Policja zmienia swoje oblicze i ma być blisko obywateli. Dodała, że uruchomiona dziś mapa to kolejny element zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

1-213317

Natomiast Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki zaznaczył, że w nagłych przypadkach, gdy ktoś pilnie potrzebuje pomocy w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

Obok województwa świętokrzyskiego mapa od dziś zaczyna funkcjonować również w województwie dolnośląskim, a tym samym dostępna jest już dla każdej osoby, która będzie chciała z niej skorzystać w całym kraju. Jak jej używać oraz w jakich sytuacjach, mówił dziś podinsp. Andrzej Skotnicki koordynator wojewódzki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krok po kroku pokazał on jak posługiwać się tym nowym narzędziem, aby funkcjonariusze mogli odpowiednio zareagować.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwy z zakazem na motorowerze

tsa24.com5 marca 2021

Uwaga na oszustów !!!

tsa24.com5 marca 2021

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Senior zamiast zysku odnotował straty

tsa24.com2 marca 2021

Kompendium – jak nie dać się oszukać w internecie

tsa24.com2 marca 2021

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021