Kronika Policyjna

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od dziś w województwie świętokrzyskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu mogą za jej pomocą przekazywać policjantom informacje o niepokojących ich zjawiskach. Na spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowano dziś jak działa i jak korzystać z tego nowego narzędzia, służącego przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa społeczeństwa.

Jak powiedział dziś Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak „Żadna Policja na świecie nie może funkcjonować dobrze bez udziału społeczeństwa. Dlatego liczymy na zgłoszenia mieszkańców o problemach, do których będziemy się odpowiednio odnosić.” Natomiast Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przypomniała o programie Dzielnicowy Bliżej Nas wskazującym na to, że Policja zmienia swoje oblicze i ma być blisko obywateli. Dodała, że uruchomiona dziś mapa to kolejny element zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

1-213317

Natomiast Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki zaznaczył, że w nagłych przypadkach, gdy ktoś pilnie potrzebuje pomocy w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

Obok województwa świętokrzyskiego mapa od dziś zaczyna funkcjonować również w województwie dolnośląskim, a tym samym dostępna jest już dla każdej osoby, która będzie chciała z niej skorzystać w całym kraju. Jak jej używać oraz w jakich sytuacjach, mówił dziś podinsp. Andrzej Skotnicki koordynator wojewódzki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krok po kroku pokazał on jak posługiwać się tym nowym narzędziem, aby funkcjonariusze mogli odpowiednio zareagować.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021