Kronika Policyjna

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od dziś w województwie świętokrzyskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu mogą za jej pomocą przekazywać policjantom informacje o niepokojących ich zjawiskach. Na spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowano dziś jak działa i jak korzystać z tego nowego narzędzia, służącego przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa społeczeństwa.

Jak powiedział dziś Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak „Żadna Policja na świecie nie może funkcjonować dobrze bez udziału społeczeństwa. Dlatego liczymy na zgłoszenia mieszkańców o problemach, do których będziemy się odpowiednio odnosić.” Natomiast Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek przypomniała o programie Dzielnicowy Bliżej Nas wskazującym na to, że Policja zmienia swoje oblicze i ma być blisko obywateli. Dodała, że uruchomiona dziś mapa to kolejny element zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

1-213317

Natomiast Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki zaznaczył, że w nagłych przypadkach, gdy ktoś pilnie potrzebuje pomocy w dalszym ciągu należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

Obok województwa świętokrzyskiego mapa od dziś zaczyna funkcjonować również w województwie dolnośląskim, a tym samym dostępna jest już dla każdej osoby, która będzie chciała z niej skorzystać w całym kraju. Jak jej używać oraz w jakich sytuacjach, mówił dziś podinsp. Andrzej Skotnicki koordynator wojewódzki Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krok po kroku pokazał on jak posługiwać się tym nowym narzędziem, aby funkcjonariusze mogli odpowiednio zareagować.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pościg za 27-latkiem

tsa24.com21 czerwca 2021

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021

Podrobiona odzież na sandomierskim targowisku zabezpieczona

tsa24.com7 czerwca 2021

Odpowie za kradzież telefonu

tsa24.com31 maja 2021