W powiecie

W Zawichoście oficjalnie został otwarty Dzienny Dom Pomocy

W Zawichoście oficjalnie został otwarty Dzienny Dom Pomocy

Dzienny Dom Pomocy w Zawichoście został oficjalnie otwarty. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w poniedziałek 28 czerwca br. Dzienny Dom Pomocy powstał w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

W uroczystości wzięli udział: Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Paluch Zastępca Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Katarzyna Kondziołka Burmistrz Zawichostu, Marek Grzyb Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zawichost, Marta Kumięga Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście, radni miejscy oraz mieszkańcy. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Piotr Szpyt Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zawichoście.

Dzienny Dom Pomocy, to miejsce które powstało specjalnie z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy. Znakomicie wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt do aktywności ruchowej oraz niezbędne pomocne do działań plastycznych, czy rękodzielniczych, będzie miejscem nie tylko wypoczynku, ale również i rozwoju zawichojskich seniorów. Mieszczący się na parterze Urzędu Miasta i Gminy obiekt przeznaczony jest dla piętnaściorga seniorów, którzy będą mogli przebywać w placówce od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad i pomocy lekarskich, prawnych, psychologicznych, pielęgniarskich.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 168 893,02 zł, w tym 113 893,02 zł, to środki finansowe pozyskane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, natomiast wkład własny Gminy Zawichost wyniósł 55 000,00 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. i G Zawichost

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Ogromne dofinansowanie na termomodernizację

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021