kultura i rozrywka

Warsztaty białego śpiewu

Warsztaty białego śpiewu

Dziś rusza projekt „Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane”. Do 15 lipca w Sandomierskim Centrum Kultury wszyscy chętni, bez względu na wiek i umiejętności mogą spróbować swoich sił w śpiewaniu.

Podczas warsztatów, które odbędą się w poniedziałek, środa i piątek – 12:00 oraz we wtorek i czwartek – 17:00 uczestnicy będą uczyć się pieśni tradycyjnych, pochodzących z regionu Sandomierza, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznają technikę śpiewu otwartego oraz nauczą się kilku pieśni. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.

Zajęcia przygotowuje i poprowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznych Kipikasza i Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna w roku 2016. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Sama zajmuje się także prowadzeniem zajęć ze śpiewu tradycyjnego, poszukuje osób, które pamiętają jeszcze “co się kiedyś śpiewało”. Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.

Dobrany repertuar znacznie różni się od tego, co możemy usłyszeć np. w zespole Mazowsze, czy na zajęciach z muzyki ludowej w ośrodkach kultury, dlatego określany jest mianem muzyki tradycyjnej.

Warsztaty białego śpiewu odbędą się w salce wokalnej Sandomierskiego Centrum Kultury przy ul. Rynek 25/26 – pod “Kinem Starówka”.Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WARSZTATY 3 bialy spiew.www (Kopiowanie)

źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wkrótce otwarcie pracowni ceramicznej w Łoniowie

tsa24.com9 czerwca 2021

I Zawody Wędkarskie Dla Dzieci w Gminie Łoniów

tsa24.com9 czerwca 2021

Piknik „Klimontów dla Bartusia”

tsa24.com7 czerwca 2021

Powitanie nowego dyrektora Muzeum w Sandomierzu

tsa24.com1 czerwca 2021

Jarmark Jagielloński 2021 – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com1 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

tsa24.com27 maja 2021

Występ podopiecznych Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Sandomierska” online

tsa24.com24 maja 2021

Prezent na Dzień Matki: bilety do atrakcji turystycznych za symboliczną złotówkę

tsa24.com21 maja 2021

Kalendarz wydarzeń Sandomierz 2021

tsa24.com20 maja 2021