kultura i rozrywka

Warsztaty białego śpiewu

Warsztaty białego śpiewu

Dziś rusza projekt „Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane”. Do 15 lipca w Sandomierskim Centrum Kultury wszyscy chętni, bez względu na wiek i umiejętności mogą spróbować swoich sił w śpiewaniu.

Podczas warsztatów, które odbędą się w poniedziałek, środa i piątek – 12:00 oraz we wtorek i czwartek – 17:00 uczestnicy będą uczyć się pieśni tradycyjnych, pochodzących z regionu Sandomierza, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznają technikę śpiewu otwartego oraz nauczą się kilku pieśni. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.

Zajęcia przygotowuje i poprowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznych Kipikasza i Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna w roku 2016. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Sama zajmuje się także prowadzeniem zajęć ze śpiewu tradycyjnego, poszukuje osób, które pamiętają jeszcze “co się kiedyś śpiewało”. Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.

Dobrany repertuar znacznie różni się od tego, co możemy usłyszeć np. w zespole Mazowsze, czy na zajęciach z muzyki ludowej w ośrodkach kultury, dlatego określany jest mianem muzyki tradycyjnej.

Warsztaty białego śpiewu odbędą się w salce wokalnej Sandomierskiego Centrum Kultury przy ul. Rynek 25/26 – pod “Kinem Starówka”.Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WARSZTATY 3 bialy spiew.www (Kopiowanie)

źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Oświadczenie burmistrza w sprawie Szkoły Podstawowej NR2

tsa24.com6 marca 2021

131.rocznica urodzin Honorowego Obywatela miasta Sandomierz

tsa24.com5 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Pierwsze Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet

tsa24.com4 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021