Kronika Policyjna

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

Dwie osoby straciło życie, a jedna została ranna. Tak przedstawia się bilans minionego weekendu na drogach powiatu sandomierskiego. Ponadto odnotowane zostało 6 kolizji drogowych. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni policjanci zatrzymali 10 praw jazdy m.in. za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wyeliminowali także z ruchu drogowego pijanego kierującego.

Do tragiczniejszego zdarzania doszło w minioną sobotę w miejscowości Goźlice, gdzie 76-latek kierujący fiatem punto, najprawdopodobniej chcąc włączyć się do ruchu z bocznej drogi na krajową „dziewiątkę” nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Rzeszowa kierującemu fiatem doblo. W wyniku zderzenia kierujący puntem i jego 70 letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. W wypadku ucierpiał także pasażer drugiego pojazdu. Z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu został 37-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, który na niezabudowanym odcinku drogi krajowej nr 79, między Ożarowem na Sandomierzem, rozpędził swój jednoślad do 153 km/h. Policjanci w trakcie zatrzymywania do kontroli zarejestrowali, ponadto jak wyprzedza on inny pojazd na  linii podwójnej i pędzi przez obszar zabudowany z prędkością 137 km/h. Łącznie kierujący „nazbierał” 25 punktów karnych, stracił prawo jazdy i ukarany został mandatami karnymi.

Trzecie zdarzenie miało miejsce niedzielę. Uwagę kierującego jadącego jedną z Sandomierskich ulic zwróciło niemieckie auto, którego kierujący poruszając się całą szerokością jezdni przejechał przez wysepkę. Odpowiedzialny obywatel poinformował o tym zdarzeniu funkcjonariuszy i pojechał za „niepewnym” kierującym. Finalnie Opel Vectra zatrzymał się przy jednej z posesji, a kierujący opuścił pojazd pozostawiając w nim pasażera. Policjanci po przyjeździe na miejsce sprawdzili mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna nie przyznawał się do tego jakoby miał kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zarówno on jak i jego kolega, który również był nietrzeźwy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W sprawie przesłuchano już kierującego, który zauważył pojazd jak i innych świadków zdarzenia.

Słońce, wyższe temperatury, dobre warunki atmosferyczne a także stopniowe łagodzenie restrykcji związanych z epidemią konronawirusa zachęcają do wyjazdów na wycieczki, ale jak się również okazuje do szybszej jazdy. Pamiętajmy jednak, że w chwili zdarzenia mamy zaledwie kilka sekund na reakcję, od której może zależeć czyjeś życie i zdrowie.

Kierowco! Droga to nie tor wyścigowy, ani miejsce do prezentowania brawurowych umiejętności za „kółkiem” czy testowania osiągów swojego pojazdu. Zanim zechcesz zrobić coś takiego zastanów się dwa razy, bo konsekwencję Twojego czynu mogą być już nieodwracalne.

 

Źródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021