wydarzenia

Weź paragon od mechanika i wygraj!

Weź paragon od mechanika i wygraj!

Warsztaty samochodowe nową branżą premiowaną w loterii MF!

W nadchodzącym czasie uczestników Narodowej Loterii Paragonowej czekają istotne zmiany i wydarzenia. Przede wszystkim, z końcem marca następuje zmiana branży premiowanej. Od tej pory udziałem w dodatkowym losowaniu będą wyróżnione paragony pochodzące z warsztatów samochodowych i punktów wulkanizacji. Ponadto, 18 kwietnia zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody specjalnej, przyznawanej za zgłoszenie dowodu sprzedaży z prywatnej praktyki lekarskiej i dentystycznej.

Akcja nadzorowana przez Ministerstwo Finansów ruszyła 1 października 2015 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. To dlatego, że loteria, oprócz realizacji celów edukacyjnych, stwarza również szansę do wygrania cennych nagród – jak choćby samochodu osobowego Opel Insignia, którego łączna wartość wynosi 95 552,50 złotych.

18 kwietnia – losowanie nagrody specjalnej

Regulamin akcji przewiduje przyznanie raz na 3 miesiące nagrody specjalnej, rozlosowywanej spośród paragonów wystawionych za zakup towarów lub skorzystanie z usług w ramach bieżącej branży premiowanej. Jednak aby zdobyć samochód osobowy Opel Insignia, trzeba spełnić kilka warunków.

Zasady Narodowej Loterii Paragonowej są takie same zarówno w przypadku losowań nagród I i II stopnia, jak i losowania nagrody specjalnej. Każda pełnoletnia osoba może zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, opiewających na kwotę minimum 10 zł. Jednak muszą one być zarejestrowane w miesiącu dokonania zakupu towarów bądź usług. Należy również pamiętać, że loteria uwzględnia tylko paragony fiskalne. Innego rodzaju dokumenty, jak np. potwierdzenia płatności kartą, faktury VAT czy tzw. rachunki kelnerskie nie będą brane pod uwagę – zaznacza Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Branżą premiowaną, obowiązującą od 1 stycznia do 31 marca 2016 roku, była prywatna praktyka lekarska i dentystyczna. Szczęśliwe zgłoszenie, dotyczące tej działalności, zostanie wyłonione 18 kwietnia. Transmisja na żywo z losowania odbędzie się na kanale telewizyjnym TVP Regionalna o godzinie 21:00. Nagranie będzie również dostępne na oficjalnym profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

ford-1111645_640

Nowa branża premiowana

To jeszcze nie ostatnia okazja do zdobycia nagrody specjalnej. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku wyróżnioną działalnością będzie konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Paragony pochodzące z tej branży, zgłoszone w odpowiednim czasie, wezmą udział w losowaniu kolejnego samochodu Opel Insignia – 18 lipca 2016 roku.

Wybór następnej branży premiowanej ma na celu skłonić nabywców do większego zwracania uwagi na rodzaj dokumentów, otrzymywanych za zakup towarów bądź usług w warsztatach samochodowych i punktach wulkanizacji. Idea ta przyświeca zresztą całej akcji, koordynowanej przez Ministerstwo Finansów. Otrzymany paragon fiskalny to dowód, że przedsiębiorca rejestrujący sprzedaż na rzecz klientów indywidualnych przestrzega obowiązujących przepisów i odprowadza należne podatki do budżetu państwa – wyjaśnia ekspert PCKF.

Ucząc, bawi – bawiąc, uczy

Narodowa Loteria Paragonowa spotkała się z natychmiastowym zainteresowaniem Polaków. Pierwsze 4 miesiące trwania akcji przyniosły prawie 56 000 000 zgłoszeń. Sukces zaproponowanej przez Ministerstwo Finansów zabawy oraz duża liczba kolejnych, zrejestrowanych paragonów mogą mieć zatem duży wpływ na realizację celów edukacyjnych loterii. Według założeń kampanii, działania uczestniczących w niej nabywców mają zwrócić uwagę na istotną rolę paragonu fiskalnego, promować dobre nawyki konsumenckie, wspierać uczciwą konkurencję i tym samym – prowadzić do stopniowej likwidacji „szarej strefy”.

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej

tsa24.com18 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

„Żywe obrazy historii” w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com15 października 2021

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta

tsa24.com15 października 2021

Wręczono odznaki „Przyjaciel Osób Niewidomych”

tsa24.com14 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Spotkanie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego

tsa24.com13 października 2021