Fotorelacje

Wiele atrakcji podczas otwarcia sezonu

Wiele atrakcji podczas otwarcia sezonu

Samochody z rejestracjami z całej Polski, brak miejsc parkingowych, ogromne kolejki do stoisk z lodami oraz tłok w altankach przy kawiarniach i restauracjach na Starym Rynku w Sandomierzu. Turyści przyjechali aby zobaczyć widowiskowo rozpoczęcia kolejnego sezonu turystycznego w malowniczym Sandomierzu.

Na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 17 kwietnia, turyści oraz mieszkańcy miasta mogli podziwiać bogaty program przygotowany specjalnie na otwarcie sezonu przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Obok barwnych występów sandomierskich rycerzy, symbolicznego aktu inauguracji dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, dziękując sandomierskim rycerzom za ich wkład w promocję miasta.

Część artystyczna przygotowana przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej nawiązywała do uczestnictwa miejscowych wojsk w odsieczy wiedeńskiej, która miała miejsce 333 lat temu. Na tę okazję zgromadzeni na Rynku w Sandomierzu mieszkańcy i goście miasta mogli podziwiać inscenizację, którą rozpoczął tryumfalny wjazd króla Jana III Sobieskiego do Sandomierza. Atrakcjami towarzyszącymi były parady Chorągwi Wojsk Sandomierskich – husarii Starosty Sandomierskiego Józefa Lubomirskiego i Regimentu Piechoty Pułkownika Stefana Bidzińskiego herbu Janina, a także pokazy szermierki historycznej, musztry oraz taniec dworski. Wszyscy zainteresowani wiedeńskimi wydarzeniami, na placu Jana Pawła II, mogli obejrzeć husarskie popisy władania kopią, koncerzem i szablą w wykonaniu Chorągwi Husarskiej Starosty Sandomierskiego Józefa Lubomirskiego.

Zwieńczeniem wydarzeń przygotowanych specjalnie na inaugurację sandomierskiego sezonu turystycznego był występ młodych artystów z formacji Sando All Stars oraz Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Grzegorz Poniedzielski/ Urząd Miasta Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019